MMA PLCiekawostkiMike Tyson i Wanderlei Silva zawalczą na gołe pięści? 20 milionów na stole!

Mike Tyson i Wanderlei Silva zawalczą na gołe pięści? 20 milionów na stole!

Czy Mike Tyson i Wanderlei Silva zawalczą na gołe pięści? Podobno prezes organizacji BKFC, która produkuje walki na gołe pięści w Stanach Zjednoczonych oferował ogromne pieniądze za taki pojedynek.

David Feldman, który piastuje stanowisko prezesa BKFC przyznał w rozmowie z MMAfighting.com, że zaoferował Mike’owi Tysonowi 20 milionów dolarów za walkę na gołe pięści. Rywalem miałby być Wanderlei Silva.

Mike Tyson i Wanderlei Silva zawalczą na gołe pięści? 20 milionów na stole!

Bare Knuckle Fighting Championship wykazało zainteresowanie Mikiem Tysonem zaraz po ogłoszeniu przez niego powrotu do ringu. Choć pierwotnie Tyson chciał stoczyć 4-rundowy pojedynek pokazowy, a zyski z walki przekazać na cele charytatywne, to sprawa jego powrotu zrobiła się tak głośna, że pojawiają się lukratywne oferty.

Jedną z nich jest właśnie propozycja BKFC, o której opowiedział David Feldman. Prezes amerykańskiej organizacji przyznał, że jego marzeniem jest zobaczenie pojedynku na gołe pięści między Tysonem a Wanderleiem Silvą:

“Uważam, że wiem co powinniśmy zrobić, by do tego doprowadzić. Nie zaoferowałem tego pojedynku Tito Ortizowi. Nie wiem czy taka walka naprawdę przyciągnie ludzi. Uważam, że Wanderlei Silva jest kimś naturalnym do takiej walki. Bez względu na wiek Silvy, on cały czas jest niebezpieczny i wydaje mi się, że byłby to intrygujący pojedynek.

Ale najpierw chcę sprawdzić czy uda nam się sprowadzić Mike’a Tysona. Potem zaczniemy rozmawiać o rywali. Jeszcze nie udało nam się Tysona podpisać, ale nie uważam, żebyśmy mieli przed sobą zamknięte drzwi.”

Zobacz także:

Walki na gołe pięści? Najman: Z Alistairem Overeemem robiliśmy pod to grunt

Walki na gołe pięści zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju. Zaskakujące jest jednak to, kto w naszym kraju określił się mianem prekursorem takich pojedynków.

Tyson wrócił! Bokser pojawił się w… ringu dla wrestlerów

Mike Tyson jest na ustach wszystkich, gdyż obecnie pokazuje on swoją dobrą formę fizyczną. Bokser zaskoczył jednak wielu fanów, w miniony weekend biorąc udział we wrestlingowej gali, wnosząc nowy pas oraz czynnie uczestnicząc w pojedynku.