MMA PLzamieszkiAlexei Kudin pobity i aresztowany podczas zamieszek na Białorusi!

Alexei Kudin pobity i aresztowany podczas zamieszek na Białorusi!

Wydaje się, że sytuacja na Białorusi staje się coraz bardziej poważna! Przypomnijmy, że trwają tam zamieszki po wyborach prezydenckich. Tym razem ucierpiał Alexei Kudin (26-13-1) reprezentant Białorusi, który należy do jednych z najbardziej utytułowanych zawodników sportów walki w kraju.

Kudin

35-latek to utytułowany kickboxer i zawodnik mający duży bagaż doświadczenia w boksie tajskim oraz MMA. Białorusin na ringu mierzył się wielokrotnie z Pavelem Zhuravlevem czy doświadczonym Tomasem Hronem. W mieszanych sztukach walki nie brakowało również prestiżowych pojedynków. Reprezentant Academy MMA walczył w organizacji Fight Night Global, M-1 Global, ale też miał krótki epizod w Bellatorze.

Alexei Kudin pobity i aresztowany!

Alexei Kudin został zatrzymany w poniedziałek, gdy dochodziło do protestów. 35-latek wraz z kolegą przebywali w Parku Centralny w Maładzecznej, a kiedy zobaczyli protesty na placu przed komitetem wyborczym postanowili zobaczyć to z bliska.

To był zły pomysł, ponieważ Kudin został zatrzymany i poważnie raniony. ”Brickowi” przedstawiono zarzuty. Białorusin zostaje oskarżony według artykuły 364 kodeksu karnego, w którym mowa o przemocy i groźbach wobec funkcjonariuszy policji.

Głos zabrał również Artem Charłanow, który jest przedstawicielem grupy promotorskiej Kudina.

Przyjaciele! Chciałbym was wszystkich wezwać do roztropności i nie rozpowszechniania niepotwierdzonych fałszywych informacji. Z posiadanych przez nas informacji można powiedzieć, że w tej chwili Aleksiej Kudin jest naprawdę zatrzymany przez struktury Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Białorusi, nic nie zagraża jego zdrowiu, nie brał udział w jakichkolwiek akcjach protestacyjnych, ale po prostu znajdował się wśród naocznych świadków tego, co działo się między protestującymi a policją i przypadkowo wpadł pod „dystrybucję”. Mamy nadzieję, że ta sytuacja zostanie rozwiązana w najbliższej przyszłości, wszystkie zarzuty zostaną wycofane, a Aleksey nie stanie się ofiarą politycznej rozgrywki. Należy przypomnieć, że Aleksey Kudin jest patriotą swojego kraju i wielokrotnie reprezentował Białoruś na oczach światowej społeczności sportowej. 

Przypomnijmy, że w 2011 roku Alexei Kudin zmierzył się z naszym reprezentantem. Podczas ProFC 31 w Mołdawii pokazał się z naprawdę świetnej strony. ”Brick” potrzebował zaledwie 7 sekund na znokautowanie Wojciecha Bulińskiego.

Zobacz także:

Mateusz Gamrot zbiera pochwały! Jesteście pod wrażeniem ostatniego występu ”Gamera”?

Poznaniak poznał szczegóły następnego pojedynku. ”Gamer” w ostatnim czasie zbiera dużo pochwał

Okniński ostro o trenerze Herczyku! Co wy na to?

Mirosław Okniński nie odpuszcza przed wrześniowym startem. Tym razem mocne słowa powędrowały w stronę Damiana Herczyka

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis