MMA PLNajnowszePolskie MMAMarcin Held i Daniel Rutkowski przejmują trony, Wikłacz za plecami Stasiaka! Aktualizacja rankingu PL cz. 2

Marcin Held i Daniel Rutkowski przejmują trony, Wikłacz za plecami Stasiaka! Aktualizacja rankingu PL cz. 2

W poprzedniej części umówiliśmy zmiany w czterech kategoriach wagowych: ciężkiej, półciężkiej, średniej i półśredniej. Więcej znajdziecie pod tym linkiem. Teraz zajmiemy się lżejszymi wagami.

Daniel Rutkowski wystąpi na Babilon MMA 11
Foto: Babilon MMA

Mocny kocioł zrobił się w wadze lekkiej, kilku zawodników przyszło z kategorii piórkowej. Na tronie zasiadł z powrotem Marcin Held, który skorzystał z ostatniej nieaktywności Mateusza Gamrota, który zwalnia pierwsze miejsca w wadze lekkiej i piórkowej. Duży awans zanotował Piotr Niedzielski, który z dziewiątego miejsca awansował na czwarte! “Niedziela” już niedługo zawalczy o pas Babilonu. Zaraz za nim jest Marcin Wrzosek, który stoczył wyrównany bój z Parke i tą walką przeszedł do kategorii lekkiej. Za jego plecami jest Roman Szymański, który również ostatnim pojedynkiem przeskoczył wagę wyżej. Mistrz Oktagonu, Mateusz Legierski debiutuje na 12. miejscu, co tylko pokazuje moc tej kategorii.

Migracje do kategorii wyżej kilku czołowych zawodników doprowadziły do sporych przetasowań w wadze piórkowej. Nowym królem został mistrz FEN i Babilon MMA – Daniel Rutkowski. Za jego plecami znajduje się jego najbliższy rywal – Adrian Zieliński. Na 7. miejsce awansował Sebastian Romanowski, a oczko niżej jest niepokonany Krzysztof Gutowski. Za ich plecami jest Kacper Formela, na dziewiątym miejscu zadebiutował w naszym zestawieniu Dawid Śmiełowski. TOP 10 zamyka Maciej Szczepaniak. Na miejscu 15. debiutuje Michał Folc.

Na drugie miejsce w kategorii piórkowej powrócił Jakub Wikłacz, który po dłuższej przerwie odniósł dwie wygrane z rzędu. Dzięki serii trzech zwycięstw na siódmej pozycji melduje się Piotr “Bodzio” Kamiński. Jakub Piesiewicz znika w związku ze swoją nieaktywnością, a Statkiewicz z powodu przejścia kategorię wyżej. Mariusz Joniak zamyka teraz TOP 10. Kamil Korzeniowski, Patryk Chrobak i Patryk Trytek debiutują w naszym zestawieniu odpowiednio na 13, 14 i 15 miejscu.

Cały nasz ranking można zobaczyć tutaj!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis