MMA PLNajnowszePolskie MMADaniel Omielańczuk, Krzysztof Jotko, Daniel Skibiński nowymi liderami swoich kategorii! Aktualizacja rankingu PL cz. 1

Daniel Omielańczuk, Krzysztof Jotko, Daniel Skibiński nowymi liderami swoich kategorii! Aktualizacja rankingu PL cz. 1

Po bardzo długiej przerwie przedstawiamy aktualizację rankingu polskich zawodników MMA. W tym czasie doszło do znaczących przetasowań, są nowi liderzy oraz wiele świeżych twarzy. Jeśli waszym zdaniem ktoś powinien zostać uwzględniony w rankingu to zapraszamy do kontaktu. Tradycyjnie zaczynamy od królewskiej kategorii wagowej.

Nagrody MMA.pl 2019 Daniel Omielańczuk
Foto: ACA

W wadze ciężkiej mamy nowego lidera! Daniel Omielańczuk swoją postawą w ostatnich walkach w ACA udowodnił, że wciąż jest jednym z najlepszych europejskich ciężkich. Z rankingiem żegna się Adam Wieczorek, który pozostaje nieaktywny. Dzięki temu na podium obecnie plasuje się Michał Andryszak, a za jego plecami Damian Grabowski. KSW mogłoby się zastanowić nad takim zestawieniem. Na piątą pozycję awansował rozpędzony Szymon Bajor, który już niedługo zawalczy o pas FEN. W rankingu pozostaje Szymon Kołecki, który zapowiada walki w dwóch kategoriach wagowych. Na miejsce dziewiąte awansował Łukasz Brzeski, który mocno zadomowił się w czołówce polskich ciężkich. Kolejnym zawodnikiem, który opuszcza ranking z powodu nieaktywności jest Grzegorz Ciepliński. Do TOP 10 puka Kevin Szaflarski, a wysoko na 12. miejscu debiutuje Filip Stawowy. Za jego plecami Filip Toe. Ostatni w rankingu jest perspektywiczny Adam Pałasz, dla którego jest to również debiut w naszym zestawieniu.

Z rankingiem wagi półciężkiej żegnają się nieaktywni Marcin Prachnio i Michał Bobrowski. Do rankingu powraca Marcin Wójcik i melduje się na piątym miejscu. Na dziewiątym miejscu debiutuje Łukasz Sudolski, który na najbliższej gali Babilonu stoczy ważny pojedynek i może awansować do ścisłej czołówki tej wagi w Polsce.

Na tron wagi średniej powraca Krzysztof Jotko, który znajduje się na fali dwóch zwycięstw w UFC. Najniższe stopień podium zajmuje Piotr Strus. Na 12 i 13 miejscu debiutują uczestnicy walki o pas Babilonu: Paweł Pawlak (wcześniej sklasyfikowany w wadze półśredniej) oraz Adrian Błeszyński. Stawkę zamyka debiutant Jakub Kamieniarz.

Liderem wagi półśredniej zostaje Daniel Skibiński! Reprezentant Ankos MMA znajduje się na fali dziewięciu wygranych i powinien już dawno zostać zakontraktowany przez UFC. Zaraz za nim Bartosz Fabiński, który jest nieaktywny od ponad roku, ale już w marcu zawalczy na gali w Londynie, więc pozostaje w rankingu. Na podium awansował David Zawada dzięki swojemu spektakularnemu poddaniu w walce z Nurmagomedovem. Do TOP 10 wskakuje Krystian Kaszubowski. Na 12. miejscu uplasował się powracający do rankingu Albert Odzimkowski.

Dalszą część zmian w rankingu polskiego MMA w kategoriach: lekka, piórkowa i kogucia znajdziecie tu.

Cały nasz ranking można zobaczyć tutaj!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis