MMA PLAdam KownackiAdam Kownacki zdradził czy na boksie zarobił wystarczająco dużo, by móc już nie pracować

Adam Kownacki zdradził czy na boksie zarobił wystarczająco dużo, by móc już nie pracować

Adam Kownacki był swego czasu pięściarzem, z którym wiązano nawet nadzieje na mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Polak wygrywał kolejne walki, zdobywał uznanie w środowisku bokserskim, ale przyszedł kryzys, który ambitne plany zrujnował.

Adam Kownacki

“Babyface” przegrał trzy walki z rzędu. Dwukrotnie przegrał z Robertem Heleniusem, a w minioną sobotę uległ w starciu z Alim Erenem Demirezenem decyzją sędziów. Co prawda była to bardzo bliska walka, ale jednak w jego rekordzie ponowie pojawiła się porażka.

Po tym występie Adam Kownacki udzielił wywiadu Andrzejowi Kostyrze z Super Expressu. W rozmowie tej padło kilka ciekawych sugestii.

Adam Kownacki zdradził czy na boksie zarobił wystarczająco dużo, by móc już nie pracować

Jedną z nich była walka na polskim podwórku z jednym z czołowych pięściarzy wagi ciężkiej: Mariuszem Wachem, Marcinem Siwym czy ewentualny rewanż z Arturem Szpilką. Potem Andrzej Kostyra zapytał Kownackiego wprost, czy ten zarobił na boksie wystarczająco dużo, by nie musieć już w życiu pracować.

“Zajęcie jakieś sobie będzie trzeba znaleźć, ale każdy mi wypomina walki z Joshuą czy Chisorą, że mogłem zarobić grube miliony. Ale nie narzekam. Al Haymon się dobrze mną zajął i byłem w dobrych rękach. Finansowo jest ok. Ale chyba każdy człowiek będzie musiał ciężko pracować. Nie ważne co będzie robił. Nie będę leżał na plaży, tylko jakieś zajęcie będzie trzeba sobie znaleźć.” – zdradził Kownacki.

Co ciekawe, wg dziennikarza Polsatu Sport Przemysława Garczarczyka, Adam Kownacki za walkę z Demirezenem zarobił 750 tys. dolarów podstawy.

Zobacz także:

Roberto Soldić kończy przygodę w KSW! Piękne słowa Chorwata na pożegnanie po polsku!

Roberto Soldić już wybrał! Na pewno nie wiąże przyszłości z organizacją KSW, w której to dojrzał jako zawodnik MMA. Wybrał nietypowy kierunek, o którym wspominaliśmy na naszym portalu.

Mansur Azhiev ogłosił zakończenie kariery MMA!

Takiej wiadomości w poniedziałkowy wieczór nikt się nie spodziewał. Mansur Azhiev ni stąd ni z owąd ogłosił zakończenie kariery MMA. Zawodnik WCA Fight Team dodał post na Instagramie, w którym po krótce wyjaśnił swoją decyzję.

Niepokonany Patryk Likus zmierzy się z Pascalem Hintzenem na gali KSW 73

Niepokonany Patryk Likus (2-0, 1 KO) powróci do klatki KSW, by zmierzyć się w niej z Pascalem Hintzenem (7-1, 5 Sub). Do starcia w wadze piórkowej dojdzie podczas gali KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w hali COS TORWAR w Warszawie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis