MMA PLArchiwumAdam KownackiAdam Kownacki oficjalnie stoczy pierwszą walkę w Polsce! Znamy szczegóły!

Adam Kownacki oficjalnie stoczy pierwszą walkę w Polsce! Znamy szczegóły!

Adam Kownacki (20-4, 15 KO) już drugiego marca stoczy swój pierwszy pojedynek w Polsce. O takim starciu mówiło się już od jakiegoś czasu, a teraz stało się to faktem. ”Babyface” w main evencie w Koszalinie na gali Rocky Boxing Night zmierzy się z rodakiem Kacprem Meyną (11-1, 7 KO). Meyna tym samym stanie przed największym wyzwanie w dotychczasowej karierze.

Kownacki

W ostatnim pojedynku Polak przegrał przed czasem z Joe Cusumano. Amerykanin po walce wpadł na dopingu. Niewykluczone, że wynik walki zostanie zmieniony na NC – do dnia dzisiejszego to nie nastąpiło.

Meyna pierwszej zawodowej przegranej doznał w 2021 roku z rąk Mateusza Cielepały. Od tego czasu Kacper odnotował sześć zwycięstw z rzędu – w tym tylko jeden pojedynek zakończył się na punkty. Najważniejsze zwycięstwo w karierze nastąpiło w ostatniej walce, gdy w dziewiątej odsłonie zastopował Krzysztofa Twardowskiego.

Oficjalnie!

Drugiego marca w main evencie gali Rocky Boxing Night dojdzie do starcia Adama Kownackiego (20-4, 15 KO) z Kacprem Meyną (11-1, 7 KO).

Polak pierwszej zawodowej przegranej doznał w marcu 2020 roku, gdy sposób na niego znalazł Robert Helenius. Doszło do natychmiastowego rewanżu, ale Fin ponownie okazał się lepszy od Kownackiego. Była też walka w Brooklynie, gdy Adam po 10 rundach przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Ali Erenem Demirezenem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis