MMA PLNajnowszeKSWKSW 72: Patryk Surdyn zdominował w parterze Gustavo Oliveirę. Pewne zwycięstwo Polaka!

Patryk Surdyn (7-2) zdecydowanie pokonał na punkty Gustavo Oliveirę (8-2) podczas gali KSW 72 w Kielcach.

KSW 72 Patryk Surdyn

Surdyn często zmieniał pozycje. Po kilkudziesięciu sekundach dobrze zszedł do nóg rywala i obalił. Dobrze kontrolował oponenta i obijał go głównie lewą ręką. Były mistrz Armia Fight Night na minutę przed końcem rundy zdołał nawet przejść do pozycji bocznej. Zaakcentował swoją przewagę mocnymi łokciami.

Niespełna pół minuty w drugiej rundzie potrzebował Surdyn, aby ponownie przewrócić przeciwnika. Oliveira po raz kolejny wylądował na plecach. Polak znakomicie kontrolował przebieg pojedynku. Do końca rundy przeleżał na rywalu, choć Brazylijczyk z dołu był kreatywny i szukał technik kończących.

Również w trzeciej rundzie stosunkowo szybko Surdyn zdołał obalić. Zawodnik Fight Club Łomża po dłuższym czasie uzyskał nawet dosiad. Na minutę przed końcem walki Brazylijczyk oddał plecy. Surdyn wykorzystał to . Próbował przełożenia ręki pod brodą rywala a potem rozpuścił ręce i zasypał rywala ciosami.

Wszyscy sędziowie punktowali identycznie – 30-26 dla Patryka Surdyna.

Michał Figlak (8-0) pokonał Agy’ego Sardariego (15-4) w pojedynku na gali Cage Warriors 141 w Londynie. Polak wygrał zdecydowanie na pełnym dystansie w starciu z byłym mistrzem.