MMA PLRIZIN FF8 nowych walk dodanych do rozpiski RIZIN.22/23

8 nowych walk dodanych do rozpiski RIZIN.22/23

RIZIN Fighting Federation ogłosiło kolejne zestawienia na gale, które będą miały miejsce 9 i 10 sierpnia w Yokohamie. Wśród nowych zestawień nie zabrakło także kickboxingu. Ogłoszono także nowego fightera, który wcześniej występował dla konkurencyjnej organizacji. RIZIN.22/23 odbędą się w nowo wybudowanej hali PIA Arena.

Nową twarzą RIZIN jest Koji Tanaka (znany także jako “Kouzi”). Były pretendent do tytułu K-1 jest podopiecznym Masato z gymu Silver Wolf. O pas do 60 kg rywalizował z Takeru, któremu sprawił dużo problemów w świetnym pojedynku. Pokonał m.in. Stavrosa Exakoustidisa, czy Hirotakę Urabe. Czyżby nowe wyzwanie dla Tenshina Nasukawy w przyszłości? Na razie nie wiadomo z kim walczyć będzie Koji. Podobnie rzecz ma się z ogłoszonym zwycięzcą GP RISE 2019 Taiju Shiratorim. Zawodnik z Teppen Gym w lipcu na gali RISE on Abema pokonał Sho Ogawę po rundzie dodatkowej.

RIZIN.22:
Erson Yamamoto (3-4) wraca po rocznej przerwie. Syn Miyuu i siostrzeniec Kida powoli odbudowuje swój rekord po tym, jak w czerwcu zeszłego roku znokautował Tima Eschtrutha. Dwa miesiące później został zestawiony z Kazumą Sone, ale wycofał się z tego pojedynku. Jego rywalem będzie tym razem Kenji Kato (10-7). Zawodnik Shooto w ostatnim występie przegrał w lutym przez poddanie z efektownie walczącym Yuto Hokamurą na RIZIN.21.

W organizacji zadebiutują Rikuto “Dark” Shirakawa (7-7-1) i Kyohei Hagiwara (0-2). Shirakawa walczył prze większość kariery zawodowej w DEEP, a jako amator był nawet pretendentem do tytułu RINGS: The Outsider. W tych czasach mierzył się m.in. z Mikuru Asakurą. Hagiwara to najbardziej zagadkowa postać, bowiem walczył na mniejszych galach.

Bardzo ciekawe wzmocnienie kickbokserskiej sekcji RIZIN. Na pierwszej gali wystąpi mistrz WMC, Lumpinee i Rajadamnern Nadaka Yoshinari. 19-latek w Tajlandii rywalizuje na co dzień w kategorii do 108 funtów. Jego przeciwnikiem będzie Yuushin, fighter NJKF, a więc także ze stylem bazowym w MT.

RIZIN.23:
Swój debiut dla RIZIN będzie miał też były fighter ONE Championship Kotetsu Boku (26-14-2). “No Face” miał w tym roku zmierzyć się z Mikuru Asakurą, ale plany pokrzyżowała pandemia. Ostatecznie jego przeciwnikiem będzie Jin Aoi (7-3-1), który jest byłym pretendentem do pasa Shooto. Między oboma zawodnikami jest… 20 lat różnicy!

Były mistrz WSOF-GC Yusaku Nakamura (16-7-1) wróci po porażce 29 grudnia na Bellator Japan z Makoto Takahashim. Tym razem przyjdzie mu się zmierzyć z innym utalentowanym zawodnikiem Tatsukim Saomoto (14-2). Saomoto to mistrz organizacji ZST, mający passę 10 wygranych z rzędu. W tej serii jest także zwycięstwo nad znanym z RIZIN Seiichiro Ito.

W walce kickbokserskiej w rewanżu zmierzą się mistrz RISE Kento Haraguchi i były mistrz K-1 TAIGA. Obaj zmierzyli sie w 2018 roku na gali RIZIN.13, a pojedynek zakończył się remisem po naprawdę dobrym widowisku. Haraguchi w tym roku zdobył pas RISE, a młodszy z braci Kawabe w sylwestra przegrał w innym rewanżu, z Taiju Shiratorim.

Mistrz i największa, obok Reny, gwiazda Shoot Boxingu Kaito Ono skrzyżuje rękawice z Darrylem Lokuku. Pochodzący z DR Konga zawodnik ma doświadczenie z Ganryujimy, czy walk w lethwei.

Mający na koncie walkę w RIZIN, były pretendent do pasa RISE Shintaro Matsukura walczyć będzie z fighterem MMA Kojim Morim, byłym mistrzem ZST.

Rozpiska RIZIN.22
Rozpiska RIZIN.23