MMA PLBoksZnamy szczegóły pożegnalnej walki Tomasza Adamka! Zmierzy się z… Przemysławem Saletą!

Znamy szczegóły pożegnalnej walki Tomasza Adamka! Zmierzy się z… Przemysławem Saletą!

Tomasz Adamek kończy przygodę z zawodowym boksem! Były mistrz świata IBF i IBO w wadze junior ciężkiej i WBC w wadze półciężkiej ostatni raz w ringu pojawi się 11 lipca w Bielsku-Białej. Jego rywalem będzie inny legendarny zawodnik sportów walki – Przemysław Saleta.

Walka Adamek vs. Saleta będzie miała charakter pokazowy i będzie jedynie symbolicznym pożegnaniem się “Górala” z boksem. O datach i zestawieniu poinformował Super Express.

Co ciekawe, pięściarze ci stanęli już kiedyś na przeciwko siebie. We wrześniu 2015 roku w Łodzi Tomasz Adamek znokautował Przemysława Saletę w piątej rundzie.

Po walce z Saletą, Adamek 25 lipca weźmie udział w weselu swojej starszej córki Roksany. Jego pobyt w Polsce będzie właśnie wiązał się z tymi dwiema uroczystościami.

Swoją ostatnią walkę w ringu Tomasz Adamek stoczył w październiku 2018 roku w Chicago, gdzie przegrał przez nokaut z Jarrellem Millerem. Po tej porażce Adamek ogłosił zakończenie sportowej kariery. Zaznaczymy, że bogatej kariery, bowiem mierzył się on w zawodowych startach m.in. z Andrzejem Gołotą, Witalijem Kliczko, Arturem Szpilką czy Stevem Cunninghamem.

Teraz Adamek w ringu pojawi się po raz ostatni…