MMA PLNajnowszeBoksZnamy nową datę pojedynku Usyk-Fury. Trzeba uzbroić się w cierpliwość!

Znamy nową datę pojedynku Usyk-Fury. Trzeba uzbroić się w cierpliwość!

Turki Alalshikh wziął sprawy w swoje ręce, pogroził Brytyjczykowi palcem, i wyznaczył nową datę pojedynku pomiędzy Tysonem Furym a Ołeksandrem Usykiem.

Usyk-Fury nowa data

W piątek gruchnęła informacja, że walka nie odbędzie się w pierwotnym terminie, czyli 17 lutego. Fury doznał kontuzji podczas sparingu, przez co nie mógł stanąć do rywalizacji z Ukraińcem.

Turki Alalshikh, sprawca całego zamieszania, potwierdził dzisiaj nową datę hitowego pojedynku. Tyson Fury i Ołeksandr Usyk skrzyżują rękawice 18 maja w Rijadzie. Na rozstrzygnięcie tej rywalizacji musimy więc poczekać dodatkowe 3 miesiące. Chyba wytrzymamy? Co ciekawe, jeśli którychś z zawodników z jakichkolwiek powodów wycofa się z walki, to z własnej kieszeni będzie musiał zapłacić przeciwnikowi 10 milionów dolarów.

ZOBACZ TAKŻE: Polak chce zastąpić Fury’ego! Łukasz Różański rzuca wyzwanie Oleksandrowi Usykowi!

Na to starcie zęby ostrzy sobie cały bokserski świat, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, iż ostatnia unifikacja w wadze ciężkiej miała miejsce w 1999 roku. Ołeksandr Usyk miał wtedy 12 lat, a Król Cyganów 11. Tyson Fury w swoim posiadaniu ma pasy federacji WBO, IBF, WBA oraz IBO, natomiast Ukrainiec jest mistrzem federacji WBC.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis