MMA PLNajnowszeBez kategoriiZmiany w rozpisce UFC 78: reakcje zawodników.

Zmiany w rozpisce UFC 78: reakcje zawodników.

Gamrot - Dos Anjos

Wiemy już, jaki będzie na UFC 78. Z deszczu pod rynnę – znacie takie powiedzenie? Miał być rematch cierpiącego na brak widowiskowości w swoich walkach Tito Ortiza ze zwycięzcą TUF-a, Rashadem Evansem. Zamiast tego UFC serwuje nam:

Michael Bipisng vs. Rashad Evans

Obaj to zwycięzcy TUF-a w dywizjach (odpowiednio) LHW i HW. Wiele plotek otaczało ten main-event. O ile w Tito można było uwierzyć, bo to maszynka do nabijania PPV, to Bisping był raczej przeznaczony do ponownego spotkania z Mattem Hamillem po kontrowersyjnej decyzji sędziów na UFC 75 w UK.

Co o tym pojedynku powiedzieli sami zainteresowani (ci walczący i ci odpoczywający) ?

Matt Hamill, który miał obiecany pojedynek z Bispingiem po kontrowersyjnym werdykcie na UFC 75, określił tą sytuacje jako szok. Matt twierdzi, że został oszukany przez sędziów w Londynie, a teraz oszukuje go sam Bipisng i UFC. Matt miał nadzieję, że znajdzie się razem z Bispingiem w rozpisce UFC 79. Hamill napisał na swojej stronie:

Wow, jestem zszokowany. Najpierw oszukało mnie dwóch sędziów w Londynie, a teraz oczekiwany rematch wyparował na moich oczach

Hamill uważa, że wpływ na to miała jego operacja:

Wydałem oświadczenie w sprawie mojej operacji kolana 25 września, żeby wszyscy wiedzieli, że nie było to nic poważnego i będę gotowy na połowę grudnia. Nie wiedziałem, że 6 tygodni taki długi czas, by zaczekać, ale najwyraźniej UFC i Bisping myślą inaczej.

Kolejny wykluczony, czyli Tito o powodach swojej absencji w main-evencie:

Dochodzę do formy. Trwa rehabilitacja po moich wszystkich kontuzjach. Jestem zmęczony walkami na 75% moich możliwości. Staram się zarabiać na życie będąc kontuzjowanym i przez to ludzie tacy jak Evans czy Forrest wyglądają na dobrych. Nie mogę tego dłużej ciągnąć. Zamierzam wziążć trochę wolnego i zająć się sobą. Wszyscy chcą starego Tito z powrotem i robię wszystko, bo do tego doszło.

Michael Bisping powiedział o walce:

Poświęcam trochę walcząc z Rashadem. Nie będę w stanie walczyć na nadchodzących galach UFC w UK, ale póki co chcę po prostu wrócić do walki. Wiem, że paru ludziom nie podoba się to co zobaczyli. Fani MMA, szczególnie internetowi fani są niestali w swojej sympatii. Skaczą z zawodnika na zawodnika. To jest moja szansa by dowieść swojej wartości. Nie będę kłamał: początkowo zapasy z Teamu Jacksona martwiły mnie. Od czasu TUF-a zdałem sobie sprawę, że to jest coś nad czym muszę popracować i właśnie to robię. Nie chcę pasa już jutro. Nie jestem gotowy, potrzebuję jeszcze sporo wzmocnień, muszę dojrzeć jako fighter. Cieszę się, że robię powolne, systematyczne postępy.

Doszła jedna walka. W zasadzie to tylko potwierdzenie tego, o czym pisałem wcześniej. Na tej samej gali wystąpi Thiago Silva, produkt Chute Boxe i przeciwnik pierwszego Polaka w UFC – Tomka Drwala. Silva zmierzy się z rewelacją UFC, facetem którego kariera przypomina historię Sokodjou, czyli Houstonem Alexandrem. Thiago stawia na szali swój bezporażkowy rekord, Houston po raz kolejny będzie mu chciał udowodnić, że KO na Keithu Jardine to nie przypadek.

Pełna rozpiska UFC 78 jest tutaj. Uaktualniamy ją non stop.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis