MMA PLBoksZmarł były mistrz świata w boksie Roger Mayweather, przez wiele lat trenował Floyda!

Zmarł były mistrz świata w boksie Roger Mayweather, przez wiele lat trenował Floyda!

Smutna informacja ze świata boksu dotarła do nas kilka godzin temu. Były mistrz świata i legendarny trener Floyda Mayweathera Juniora, a prywatnie jego wujek – Roger Mayweather zmarł w wieku 58 lat.

O śmierci byłego mistrza świata w boksie poinformował portal TMZ Sports, a potem wiadomość ta została potwierdzona przez obóz Mayweathera Juniora. Roger Mawyeather przez lata zmagał się z cukrzycą, która rujnowała jego zdrowie.

Śmierć Rogera Mawyeathera miała miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak matka dzieci Floyda Mayweathera Juniora, Josie Harris została znaleziona martwa w jej samochodzie. Miała 40 lat. Przyczyny jej śmierci są jeszcze badane przez wymiar sprawiedliwości.

Roger Mawyeather znany w swojej karierze jako “The Black Mamba” wygrywał pasy mistrzowskie w wadze super piórkowej i junior półśredniej. Przygodę z zawodowym boksem kończył mając rekord 59-13 i 35 nokautów na koncie. W czasie swojej kariery mierzył się z takimi zawodnikami jak: Vinny Pazienza, Samuel Serrano, Harold Brazier, Julio Cesar Chavez Sr (dwukrotnie) czy Pernell Whitaker.

Po zakończeniu sportowej kariery był znany jako jeden z głównych trenerów swojego siostrzeńca – Floyda Mayweathera Juniora, z którym współpracował 15 lat w latach 1996-1998 i 2000-2012.