MMA PLNajnowszeBez kategorii“Złoty” Jan Błachowicz!

“Złoty” Jan Błachowicz!

0116soa5.jpg

Gamrot - Dos Anjos

1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe medale zdobyła polska reprezentacja podczas kończących się dziś w południowokoreańskim Busan mistrzostwach świata w Muaythai (boks tajski).

Po „złoto” sięgnął Jan Błachowicz w wadze 91 kg (kat. B). Polak w finale znalazł się dzięki szczęściu w losowaniu. W ubiegłym roku w MŚ w Bangkoku Błachowicz, który zdobył wtedy brązowy medal, stoczył aż trzy walki. Tym razem w tej kategorii wagowej była wyjątkowo duża posucha.


W gronie srebrnych medalistów znalazł się Rafał Tomasik, który w finale wagi 63,5 kg przegrał z Rosjaninem Abtajewem Saiksanem.
Srebrne medale zdobyło ponadto trio: wśród kobiet Joanna Jędrzejczyk w wadze 57 kg, a wśród seniorów Krzysztof Cieciura w wadze 81 kg (kat. B) i Marek Matuła w wadze +91kg (kat.B). Jędrzejczyk po raz trzeci w swojej karierze uznała wyższość dwukrotnej mistrzyni świata Rosjanki Walntiny Szewczenko, Cieciura przegrał ze Szwedem Patrickiem Loverfeldtem doznając w pierwszej rundzie kontuzji, a Matuła z Koreańczykiem Yoon Ji-Youngiem.

Z brązem do domu powrócą junior Marcin Łepkowski w wadze 67kg i senior Daniel Sołtysiak w wadze 91kg (kat. A), który w półfinale przegrał z Białorusinem Yauhenem Anhalevichem (to jego trzecia porażka z tym rywalem w karierze).

Jerzy Filipiuk, Busan
Dziennik Polski

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis