Zawodnik MMA napadł dziadka i babcię w El Paso, dźgnął nożem!

Amatorski zawodnik mieszanych sztuk walki z El Paso Marco Huerta został aresztowany po ataku na dwójkę dziadków w ich posiadłości. Policja z El Paso w stanie Teksas potwierdziła zatrzymanie 31-latka o postawienie mu zarzutu napadu z użyciem groźnego narzędzia.

Sytuacja miała miejsce 29 grudnia we wschodniej części El Paso. To tam, tego dnia 57-letni mężczyzna wraz z 56-letnią żoną wrócili z podróży z młodymi wnukami. Kiedy mężczyzna otworzył bramę do swojej posesji, został zaatakowany przez Huertę.

Policja twierdzi, że Huerta dźgnął nożem i uderzył 57-latka oraz powalił i kopał 56-letnią kobietę, kiedy ta próbowała ochronić męża przed atakiem złodzieja. Mimo obrażeń, kobieta zdołała zadzwonić na policję i zgłosiła napaść.

Huerta został aresztowany zaraz po incydencie i został oskarżony o napad z użyciem groźnego narzędzia i dwa przypadki pobicia. W areszcie sędzi dwadzieścia dni.

Para natomiast została przetransportowana do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała.

Wg lokalnych klubów mieszanych sztuk walki, Huerta to amatorski zawodnik MMA, który uczęszczał na treningi, ale jego celem nie było doskonalenie umiejętności, a wyrządzanie innym krzywdy. Tak przynajmniej twierdzi właściciel Bushido MMA w El Paso – Hugo Sida, który przez krótki czas trenował tego zawodnika.