MMA PLNajnowszeKSWZawodnik KSW nie zawalczył ponownie w Polsce! Rywal opuścił hale w trakcie gali!

Zawodnik KSW nie zawalczył ponownie w Polsce! Rywal opuścił hale w trakcie gali!

W sobotę odbyła się gala The Warriors MMA 2 w Rudzie Śląskiej. W jednym z super fightów miało dojść do walki zawodnika KSW – Henry Fadipe. Ostatecznie reprezentant Nigerii nie stoczył kolejnej walki. Powód jest mocno kontrowersyjny, bowiem jego rywal postanowił w trakcie gali opuścić halę.

Fadipe

”Herculeez” ma mocne tempo i jest zawodnikiem, który chce być ciągle aktywny jeśli chodzi o zawodowe starty. 32-latek w tym roku miał stoczyć swój już piąty pojedynek. Trzy miały miejsce na gali KSW, gdy wygrał splitem z Krystianem Kaszubowskim, a przegrywał z Arturem Szczepaniakiem i Marcinem Krakowiakiem. Do debiutu Fadipe w największej organizacji w naszym kraju doszło w listopadzie poprzedniego roku, gdy peruwiańskim krawatem poddał Alberta Odzimkowskiego.

Nigeryjczyk ostatni start odnotował na początku listopada w Żukowie podczas gali Fantom Bull Fight 2, gdy na punkty w boksie przegrał z Dawidem Borzęckim.

Kontrowersyjna sytuacja!

Tak trzeba określić zachowanie Mateusza Kowalskiego, który w sobotę na gali The Warriors MMA 2 miał skrzyżować rękawice z zawodnikiem KSW – Henry Fadipe.

Polak postanowił opuścić halę w trakcie gali. Tym samym Fadipe pozostał bez rywala, a jego walka została odwołana.

W tym momencie mamy oświadczenie organizacji w całej sprawie:

Jako Federacja The Warriors MMA, stawiamy zawsze na profesjonalizm w każdym elemencie  Naszej działalności. Nie inaczej było również, podczas gali The Warriors MMA 2, która odbyła się 9 grudnia 2023 w Rudzie Śląskiej. Niestety z nieznanych Nam przyczyn, zawodnik Mateusz Kowalski oddalił się w dniu wydarzenia z hali, nie informując nikogo o przyczynach takiego postępowania. Jako Federacja próbowaliśmy wielokrotnie skontaktować się z zawodnikiem, który ani razu nie raczył odebrać telefonu. Efektem tego nieprofesjonalnego zachowania, była decyzja o odwołaniu Extra Fight, w której Mateusz Kowalki miał stoczyć pojedynek z Henry Fadipe, który przybył na tę walkę prosto z Irlandii. Jako Federacja nie tolerujemy tego typu zachowań i nie możemy pozwolić aby tego typu zachowania rzucały negatywne światło na ogrom pracy włożony w organizację wydarzenia. Dlatego postanowiliśmy wyciągnąć konsekwencje prawne wobec zawodnika. Ze strony Federacji możemy tylko przeprosić kibiców, którzy przybyli na ten pojedynek i zapewnić, że podczas kolejnej edycji The Warriors MMA zadbamy o równie ekscytujące zestawienie Extra Fight 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis