MMA PLBoksZaskakująco niska gaża Mariusza Wacha za walkę na gali Ruiz vs. Joshua 2!

Zaskakująco niska gaża Mariusza Wacha za walkę na gali Ruiz vs. Joshua 2!

Foto: Matchroom Boxing

Mariusz Wach (35-6, 19 KO) wystąpił na gali Clash on The Dunes w Arabii Saudyskiej, gdzie doszło do głośnego rewanżu między Andym Ruizem a Anthonym Joshuą. Wygląda jedanak to, że Polak zarobi za swą walkę znacznie mniejszą kwotę niż pierwotnie informowano.

“Wiking” stoczył 10-rundowy bój z Dillianem Whytem (27-1, 18 KO). Choć Brytyjczyk ostatecznie zwyciężył jednogłośną decyzją sędziowską to Wach pokazał się z dobrej strony i momentami zagrażał faworyzowanemu przez bukmacherów rywalowi.

W trakcie transmisji na TVP Sport pojawiła się informacja, jakoby Wach miał zarobić za walkę w Arabii Saudyjskiej 300 tysięcy złotych. Inną, znacznie niższą kwotę podaje jednak dziennikarz Super Expressu Andrzej Kostyra. Według niego Wach zarobił bowiem 100 tysięcy złotych. Dziennikarz powołuje się na źródła z obozu polskiego pięściarza.

Warto przypomnieć kwoty jakie zainkasowali bohaterowie walki wieczoru gali w Arabii Saudyjskiej. Broniący tytułu Ruiz zarobił 13 mln dolarów, zaś nowy-stary mistrz Joshua może liczyć na niebagatelną gażę w wysokości 85 mln dolarów.

Wach ma jednak szansę na zarobienie kolejnych pieniędzy. Według informacji Kostyry już w Arabii Saudyjskiej polski pięściarz otrzymał oferty walk z zawodnikami ze światowej czołówki.