MMA PLNajnowszeUFCZaskakująca wypowiedź Islama: Nie mam co robić w mojej wadze! Wszystkich pobiłem!

Zaskakująca wypowiedź Islama: Nie mam co robić w mojej wadze! Wszystkich pobiłem!

Nie jeden z kibiców będzie zaskoczonych ostatnią wypowiedzią mistrza wagi lekkiej – Islama Makhacheva (25-1). Dagestańczyk twierdzi, że nie ma co już robić w swojej wadze, bowiem pobił już wszystkich. Makhachev coraz częściej wybiega w przyszłość, gdzie widzi siebie z drugim pasem mistrzowski największej organizacji na świecie.

Makhachev

Najbliższą walkę Islam stoczy pierwszego czerwca, kiedy to na UFC 302 w New Jersey zmierzy się z Dustinem Poirierem (30-8). Makhachev będzie przystępował wtedy do trzeciej obrony pasa.

Czy jest tak jak mówi Islam? Matematyka w MMA jest zdradliwa jeśli patrzymy na to przez przykład ”pokonałem Oliveirę, który pokonał wcześniej Poiriera, więc jestem od niego już lepszy”. Wiemy, że taka matematyka w MMA jest zdradliwa i nie powinna mieć miejsca – co pokazywało już wiele walk w przeszłości.

Czy Makhachev nie ma już ciekawych wyzwań w kategorii lekkiej? Oczywiście, że będzie miał w postaci rewanżowego pojedynku z Armanem Tsarukyanem, Maxem Hollowayem być może w przyszłości czy chociażby w postaci naszego reprezentanta Mateusza Gamrota.

Zaskakująca wypowiedź!

Mistrz wagi lekkiej – Islam Makhachev w rozmowie z New York Post stwierdził, że nie ma już co robić w swojej kategorii wagowej. Trzeba przyznać, że jest to dość mocno zaskakująca wypowiedź biorąc pod uwagę co się dzieje w tej wadze.

Makhachev już nie pierwszy raz wspomina o walce o drugi tytuł w największej organizacji na świecie – co jest oczywiście bardzo realne.

 Szczerze mówiąc nie ma dla mnie w wadze lekkiej ekscytujących walk. Dustin jest po jednej wygranej. Jest Arman, którego już wcześniej pokonałem. W mojej wadze nie mam co robić (…) Oni powinni dać mi szansę walki o drugi pas. W swojej wadze wykonałem całą robotę, wszystkich już pobiłem. Potrzebuję nowych wyzwań, nowych rywali i nowego pasa. Muszę skończyć najbliższego rywala i może stoczyć jeszcze jedną walkę. Myślę, że Arman będzie następny i to wystarczy. Muszę dostać drugi pas. Może zostanę w wadze lekkiej i będę bronił obu tytułów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis