MMA PLNajnowszeKSWZamieszanie przed walką Adamek vs. Khalidov. PUB zablokował zrzeszonych sędziów!

Zamieszanie przed walką Adamek vs. Khalidov. PUB zablokował zrzeszonych sędziów!

Houston, mamy problem!

Zamieszanie przed walką Adamek vs. Khalidov
Foto: KSW YouTube

Prawdziwe zamieszanie wybuchło na kilkanaście godzin przed wielką galą KSW Epic. Mianowicie pojawiły się komplikacje związane ze składem sędziów, którzy będą punktować bokserski pojedynek pomiędzy Mamedem Khalidovem a Tomaszem Adamkiem.

Jak już wspomniałem, walka została zakontraktowano w boksie, więc wypadałoby, żeby to właśnie sędziowie z boksu punktowali i nadzorowali walkę wieczoru KSW Epic. Organizatorzy zaproponowali zatem, by rozjemcą w klatce był Robert Gortat.

Nic z tego. Mateusz Borek przekazał w rozmowie z Arturem Mazurem, że Polska Unia Boksu zablokowała zrzeszonych sędziów, ponieważ walka byłego mistrza KSW z byłym mistrzem świata federacji WBC, WBO, IBF i IBO nie jest przez nich sankcjonowana.

Czeka nas ciężkie spotkanie w piątek. Z tego co słyszę od sędziego Brondera, to walki nie będzie punktował ani sędziował żaden sędzia bokserski. Z tego co słyszę federacja KSW zaproponowała, żeby walkę sędziował Robert Gortat, ale Polska Unia Boksu nie wyraziła zgody, bo tego nie sankcjonują.

Kontynuował:

Z tych informacji, które do mnie dotarły to walkę mają sędziować sędziowie kick-boxingu i MMA. Ja po prostu przyjdę na ten rules meeting i zapytam, czy oni znają zasady sędziowania boksu. Co się ocenia, co jest istotne, które parametry są istotne przy punktowaniu kolejnej rundy. Jest szereg znaków zapytania.

W związku z tym sędzią ringowym może być człowiek związany z kick-boxingiem, a sędziami punktowymi mają być ludzie od MMA.

ZOBACZ TAKŻE: Babilon Boxing Show & K1. Jan Lodzik zaskakuje: “Najpierw obrona pasa w K1, potem debiut w MMA!” | WIDEO & TRAILER

Oczywiście rodzi to pewne obawy, czy ewentualny werdykt będzie słuszny i zgodny z panującymi zasadami w boksie. Eksperci zgodnie komentują, że w znacznym stopniu może wypłynąć to na odbiór całego pojedynku.

Nie ma nudy.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis