MMA PLUFCZaczęło się! Karolina Kowalkiewicz rozpoczyna przygotowania do UFC w Auckland

Zaczęło się! Karolina Kowalkiewicz rozpoczyna przygotowania do UFC w Auckland

Jedna z najlepszych zawodniczek kategorii słomkowej na świecie, Karolina Kowalkiewicz (12-5) rozpoczęła przygotowania do swojej kolejnej walki w oktagonie UFC.

Polka wystąpi na gali UFC Auckland, 22 lutego, gdzie zmierzy się z Yan Xiaonan (11-1, 1 NC). W mediach społecznościowych możemy natomiast zobaczyć pierwsze migawki z treningu przygotowującego Kowalkiewicz do tego starcia:

W 2019 roku Karolina Kowalkiewicz przegrała decyzjami dwie swoje walki, przyczyniając się do trudnej sytuacji w organizacji. W tym momencie ma w sumie trzy porażki pod rząd od września 2018 roku. Wtedy też Karolinę znokautowała w pierwszej rundzie Jessica Andrade. Pozostałe dotychczasowe starcia przegrała ona z Alexą Grasso oraz Michelle Waterson. Łodzianka swoją zawodową karierę rozpoczęła z wielkim rozmachem. Dziesięć czystych wygranych, w tym z Rose Namajunas, które zastopowała dopiero Joanna Jędrzejczyk w walce o pas na UFC 205.

ej przeciwniczka, 30-letnia Yan Xiaonan, w UFC walczy dopiero od dwóch lat. W czterech dotychczasowych walkach zyskała rekord 4-0, wygrywając decyzjami z Angelą Hill, Syuri Kondo, Viviane Pereirą oraz Kailin Curran. W odróżnieniu od Karoliny, Yan nie znajduje się (jeszcze) w rankingu UFC, ale niezależnie od wyniku starcia ta sytuacja zapewne się zmieni.