MMA PLNajnowszeBez kategoriiZabit Magomedsharipov vs. Yair Rodriguez w planach na galę UFC w Moskwie

Zabit Magomedsharipov vs. Yair Rodriguez w planach na galę UFC w Moskwie

Niezwykle interesujące starcie w kategorii piórkowej planowane jest na pierwszą rosyjską galę w historii UFC.

Jak poinformował Zabit Magomedsharipov (15-1) w rozmowie z Denisem Geyko z RT Sport zaproponowano mu pojedynek z Yairem Rodriguezem (10-2) na wrześniową galę w Moskwie. Obecnie czeka na akceptację pojedynku ze strony rywala.

Magomedsharipov to były mistrz kategorii piórkowej organizacji ACB. Zabit charakteryzuje się bardzo efektownym stylem. W UFC wygrał już trzy pojedynki. Za każdy z nich otrzymywał bonus od organizacji. Rosyjski zawodnik niedawno podpisał nową umowę z UFC. Zawodnik już wcześniej wyzywał do pojedynku Meksykanina.

Rodriguez po serii 6 zwycięstw w UFC został zatrzymany przez Frankiego Edgara (23-6-1). Były mistrz kategorii lekkiej kompletnie rozbił “Panterę”. Pojedynek miał miejscu w maju zeszłego roku i była to zarazem jego ostatnia jak dotąd walka w oktagonie UFC.

Obecnie Magomedsharipov jest sklasyfikowany na 13. miejscu rankingu kategorii piórkowej, jego potencjalny wyżej plasuje się natomiast dwie pozycje wyżej.

Gala w Moskwie nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, jednak według nieoficjalnych informacji organizacja UFC zarezerwowała Sportowy Kompleks “Olimpijskij” w Moskwie na 14-15 września tego roku. Hala ta może pomieścić 35 tys. widzów.