MMA PLNajnowszeBoksZ czwartku na piątek Wawrzyk stoczy dużą walkę! Ostatni face to face przed walką Polaka! [WIDEO]

Z czwartku na piątek Wawrzyk stoczy dużą walkę! Ostatni face to face przed walką Polaka! [WIDEO]

Z czwartku na piątek w Kalifornii odbędzie się gala boksu Fight Club OC. W main evencie zobaczymy naszego reprezentanta Andrzeja Wawrzyka (34-2, 20 KO), który stanie przed naprawdę dużym wyzwaniem. Na ceremonii ważenia doszło do ostatniego face to face z Kubratem Pulevem (29-3, 14 KO). Polak nie będzie faworytem tego starcia. Pojedynek został zakontraktowany na 10 rund.

Wawrzyk

W co-main evencie wystąpi młodszy brat Kubrata – Tervel Pulev (17-1, 14 KO), który również boksuje w wadze ciężkiej. Bułgar w ringu skrzyżuje rękawice z Dionardo Minorem (7-3-2, 2 KO).

42-latek to przede wszystkim wielokrotny amatorski mistrz kraju w wadze ciężkiej i superciężkiej. Ma też na koncie mistrzostwo Europy z 2008 roku. Pięściarz z Sofii dwa razy stawał przed szansą walki o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. W obu przypadkach Pulev przegrywał przed czasem w 2014 roku z Władimirem Kliczko, a w 2020 z Anthonym Johuą. Ostatni pojedynek Kubrata miał miejsce w Londynie, gdy przegrał na punkty z Derekiem Chisorą.

Ostatni face to face!

Jesteśmy już po ceremonii ważenia i ostatnim face to face przed walką Andrzeja Wawrzyka (34-2, 20 KO) w Kalifornii.

Sami zobaczcie wspomniany face to face:

Wawrzyk wrócił po latach na ring i stoczył dwie walki. Polak w Łomży został znokautowany z rak Michała Bołoza. Wawrzyk nie zamierzał robić długiej przerwy i wrócił walką w Stanach Zjednoczonych, gdy już w piewrszej odsłonie odprawił z kwitkiem Kamila Bodziocha.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis