MMA PLNajnowszeKSWXTB KSW Epic: Rafał Haratyk wygrał niejednogłośną decyzją z Damianem Piwowarczykiem i został nowym mistrzem

XTB KSW Epic: Rafał Haratyk wygrał niejednogłośną decyzją z Damianem Piwowarczykiem i został nowym mistrzem

Rafał Haratyk (19-5-2) pokonał na pełnym dystansie Damiana Piwowarczyka (8-3) w finale turnieju wagi półciężkiej na gali XTB KSW Epic w Gliwicach i został nowym mistrzem kategorii półciężkiej.

XTB KSW Epic Rafał Haratyk

W pojedynkach półfinałowych obaj zawodnicy skończyli swoich rywali w pierwszych rundach. Piwowarczyk ciosem na wątrobę znokautował Klebera Silvę. Haratyk z kolei najpierw naruszył Marcina Wójcika w stójce a potem dobił rywala serią ciosów w parterze.

Piwowarczyk na początku walki sporo kopał. W ten sposób korzystał ze swojej przewagi warunków fizycznych. Haratyk wyprowadził dobrą serię ciosów, które rywal poczuł. “Polski Czołg” kopnął również mocno na tułów oponenta. Piwowarczyk sporo pracował kopnięciami.

Haratyk raz po raz atakował ciosami. Reprezentant DAAS Berskerkers Team Bielsko-Biała trafaiał zarówno na korpus jak i głowę. Po nieudanej próbie backfista w wykonaniu Piwowarczyka “Polski Czołg” złapał klincz. “Damsyn” zdołał się jednak uwolnić. Przewagę nadal miał jednak Haratyk. Piwowarczyk mocno odpowiedział jednak prawym sierpowym i zawodnik z Bielska-Białej się zachwiał. Haratyk w końcówce postanowił wejść w klincz. Bardzo ciekawa końcówka rundy.

Trzecią rundę intensywnie rozpoczął Piwowarczyk. Reprezentant Czerwonego Smoka wywierał presję na rywalu. Świetnie zaatakował latającym kolanem. Haratyk nadal był jednak bardzo groźny. Dobrze odpowiadał z kontry. “Polski Czołg” ruszył po obalenie. Przy siatce udało mu się sprowadzić walkę do parteru. Piwowarczyk zdecydował się oddać plecy, ale zdołał wstać z “plecakiem” w postaci Haratyka. Reprezentant DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała próbował naciskówki, ale bez powodzenia. Walka ponownie trafiła do stójki. Piwowarczyk napierał z kolejnymi ciosami, ale rywal nie pozostawał mu dłużny walcząc z kontry.

O wyniku walki finałowej musieli rozstrzygnąć sędziowie. Byli oni niejednogłośni. Jeden z nich punktował walkę 29-28 dla Piwowarczyka, dwaj pozostali jednak odpowiednio 30-27 i 29-28 dla Haratyka. To właśnie “Polski Czołg” został nowym mistrzem KSW.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis