MMA PLNajnowszeKSWXTB KSW 93 – analiza walk na gali w Paryżu

XTB KSW 93 – analiza walk na gali w Paryżu

Już 6. kwietnia będziemy świadkami pierwszej, historycznej gali KSW we Francji. Najbardziej wyczekiwanym przez fanów pojedynkiem i jednocześnie main eventem wydarzenia będzie starcie lokalnego, podwójnego mistrza federacji- Salahdine’a Parnasse’a, z mołdawską rewelacją- Valeriu Mirceą. Po długiej przerwie do klatki wróci również były mistrz KSW w wadze lekkiej- Marian Ziółkowski. Jego rywalem będzie Wilson Varela- Francuz, który odkąd dołączył do szeregów federacji, nie zaznał porażki.

KSW 93 analiza walk
Foto: KSW

Zakład bez ryzyka z kodem MMAPL

Sandra Succar (3-0-0)- 1.45 vs. Flore Hani (6-3-0)- 2.55

Galę otworzy starcie pań w wadze muszej (do 56,7 kg), w którym po raz czwarty w karierze do oktagonu wejdzie Sandra Succar, reprezentująca Liban. Zawodniczka z Bliskiego Wschodu będzie chciała dopisać do swojego rekordu kolejne zwycięstwo w pojedynku z nowym nabytkiem KSW- Flore Hani. To zadanie może okazać się niełatwe, ponieważ Tahitanka francuskiego pochodzenia jest znacznie bardziej doświadczona. Różnica wieku pomiędzy obiema paniami wynosi aż 13 lat, jednak Succar nadrabia to 12-centymetrową przewagą wzrostu. W oczach bukmacherów faworytką tego starcia jest Libanka, która wygrała swój pierwszy i zarazem jedyny pojedynek dla federacji z Wiktorią Czyżewską. 

El Hadji Ndiaye (5-2-0)- 1.60 vs. Nicolae Bivol (3-0-0)- 2.20

Drugi pojedynek jest zapowiadany jako starcie, które może skraść show. Dwóch debiutantów na gali KSW zmierzy się w wadze catchweight do 72 kg. Senegalczyk El Hadji Ndiaye skrzyżuje rękawice z niepokonanym dotychczas Nicolae Bivolem. Mołdawianin przyjął walkę na ostatnią chwilę, ponieważ niedoszły rywal Ndiaye- Ramzan Jembiev- doznał kontuzji zaledwie tydzień przed galą. Bivol wywodzący się z Hexagone MMA stoczył w swojej karierze tylko 3 pojedynki, jednak wszystkie wygrane, Senegalczyk natomiast swoje ostatnie walki toczył dla federacji Cage Warriors, gdzie zanotował rekord 1-2. Walka ta jest wielką niewiadomą, co obrazują wyrównane kursy bukmacherskie. Kibice liczą na emocjonujące starcie, które będzie godne miana niespodzianki gali.

Alfan Rocher-Labes (10-3-0)- 1.72 vs. Kenji Bortoluzzi (11-5-1)- 2.00 

W ostatniej walce na karcie wstępnej XTB KSW 93 do oktagonu wejdzie reprezentant gospodarzy wydarzenia, a więc francuski zawodnik wagi koguciej Alfan Rocher-Labes. Zmierzy się on z doświadczonym Szwajcarem Kenjim Bortoluzzim. Alfan będzie chciał wymazać z pamięci styczniową porażkę, na gali KSW 90, z Islamem Djabrailovem i pokazać się jak najlepiej przed własną publicznością. Stawiany w roli nieznacznego underdoga Bortoluzzi pierwszy raz wejdzie do klatki polskiej federacji. W swojej karierze stoczył aż 17 batalii, z czego aż 11 wygrał. Stanie jednak przed trudnym wyzwaniem, gdyż francuska widownia będzie zagorzale dopingowała swojego reprezentanta, co potwierdziła reakcja trybun podczas dzisiejszego ważenia. 

Francisco Barrio (12-3-0)- 1.68 vs. Aymard Guih (17-13-1)- 2.05

Kartę główną gali otworzy pojedynek Francisco Barrio- Aymard Guih. Dobrze znany kibicom KSW Chorwat, reprezentujący również Argentynę, wszedł do tego pojedynku w miejsce kontuzjowanego Sebastiana Rajewskiego. “Croata” ma na swoim koncie zwycięstwa z takimi zawodnikami jak: Bartłomiej Kopera, Łukasz Rajewski, czy Vaso Bakocević. Guih jednak nie zamierza być chłopcem do bicia. Ma już 35 lat i ponad 30 stoczonych walk, lecz jak mówi- dyspozycja fizyczna jaką dysponuje pozwoli mu walczyć jeszcze długi czas. Barrio jest rok młodszy od swojego rywala i nawet mniejsza ilość stoczonych walk pozwoliła mu zostać nieznacznym faworytem pojedynku, sugerując się głosami bukmacherów. Pojedynek zostanie stoczony w Catchweighcie do 73 kg.

Laid Zerhouni (12-8-0)- 1.38 vs. Boubacar Niakate (9-5-0)- 2.80

W kolejnej walce na gali w Paryżu zobaczymy pierwszego z ośmiu zawodników rozstawionych w oficjalnym rankingu KSW. Laid Zerhouni, bo o nim mowa, wyjdzie po raz drugi do klatki polskiej organizacji. Po spektakularnym nokaucie w pierwszym pojedynku z faworyzowanym Bartoszem Fabińskim, Francuz algierskiego pochodzenia zajmuje 8. miejsce w rankingu wagi średniej, w której odbędzie się pojedynek z Boubacarem Niakate. Rodak Zerhouniego debiutuje w klatce KSW, a wywodzi się z francuskiej organizacji 100% Fight. Imponujące 188 cm wzrostu i 9 wygranych w rekordzie nie czynią jednak z niego faworyta starcia. Trzydziestodziewięciolatek jest jednym z największych underdogów gali, więc przed swoją publicznością będzie chciał pokazać jak najwięcej. Biorąc pod uwagę to, a także umiejętności i gabaryty Zerhouniego, możemy szykować się na przysłowiowe fajerwerki. 

Michal Martinek (10-5-0)- 1.65 vs. Prince Aounallah (18-11-0)- 2.10

Po bratobójczym, francuskim pojedynku przyjdzie czas na jedyny pojedynek wagi ciężkiej na sobotniej gali. W oktagonie pojawią się dwa duże nazwiska, ponieważ Michal Martinek, czwarty zawodnik w rankingu wagi ciężkiej KSW, podejmie “His Majesty” Prince’a Aounallaha. Doświadczony Francuz zaliczy wyczekiwany przez kibiców debiut w KSW. Posiada 29 profesjonalnych walk w rekordzie i jest na fali czterech zwycięstw z rzędu. Naprzeciw niego stanie “Blackbeard”, czyli Czech, który dał się poznać kibicom organizacji,  dzięki walkom z: Danielem Omielańczukiem, Darko Stosiciem, czy Filipem Stawowym. Ostatnia walka nie ułożyła się po jego myśli i w kraju, którego jest reprezentantem przegrał przez szybkie KO z wcześniej wymienionym Stosiciem. Jutro stanie on jednak po drugiej stronie barykady i postara się upokorzyć Prince’a przed własną publicznością, tak jak wcześniej zrobił mu to Serb. 

Artur Szczepaniak (10-2-0)- 1.35 vs. Madars Fleminas (12-5-0)- 2.90

Ósma walka gali XTB KSW 93 to pojedynek pomiędzy jednym z dwóch Polaków walczących na gali (reprezentującym również Belgię)- Arturem Szczepaniakiem a Madarsem Fleminasem. W tym pojedynku najbardziej rzuca się w oczy różnica wzrostu pomiędzy oboma zawodnikami, gdyż wynosi ona 8 cm na korzyść Łotysza. “Król Artur” jest jednak głodny zwycięstw i po wygranej przed czasem z Henrym Fadipe na wrześniowej gali, plasuje się na drugim miejscu w kategorii półśredniej. O jego potencjale świadczy fakt, że połowę swoich walk wygrywał przez nokaut. Fleminas, znany z federacji Cage Warriors, gdzie stoczył aż 10 pojedynków, wejdzie do klatki po przegranej z obecnym pretendentem do tytułu KSW- Andrzejem Grzebykiem. Łotysz jest skazywany na porażkę przez bukmacherów i ekspertów, jednak 12 wygranych w rekordzie czyni go niebezpiecznym przeciwnikiem. 

Marian Ziółkowski (25-8-1 1 NC)- 1.45 vs. Wilson Varela (11-5-0)- 2.55

Co-main event, na który każdy kibic czeka z niecierpliwością- tak jednym zdaniem można opisać przedostatni pojedynek na karcie. Powracający do oktagonu po niespełna dwuletniej przerwie Marian Ziółkowski podejmie rękawice w starciu z reprezentantem gospodarzy, Wilsonem Varelą. “Golden Boy” może pochwalić się serią 4 wygranych z rzędu; ostatni raz przegrał z Mateuszem Gamrotem, który wtedy jeszcze zasilał szeregi federacji KSW. Po dwóch nieudanych konfrontacjach z Salahdinem Parnassem, a konkretnie podczas KSW 83: Colloseum 2, Polak zwakował swój tytuł mistrzowski przez kontuzję jakiej nabawił się w trakcie rozgrzewki tuż przed walką. Ziółkowski zakończył wszelkie kontrowersje dotyczące jego powrotu do klatki i dzięki sobotniej walce będzie mógł ponownie włączyć się do walki o “złoto” wagi lekkiej. Varela również jest na fali; wygrał swoje ostatnie 5 walk, a do starcia z Polakiem przystępuje po niesamowitym, nokautującym kopnięciu w wątrobę, które zafundował Sebastianowi Rajewskiemu w zaledwie 16 sekund od gongu rozpoczynającego walkę, na grudniowej gali KSW 89. Obaj zawodnicy dysponują niemalże identycznymi warunkami fizycznymi, jednak doświadczenie jest po stronie Mariana. Aż 25 wygranych w 35 walkach robi wrażenie, nie tylko na postronnych widzach, ale również na bukmacherach, którzy w tej walce typują zwycięstwo “Golden Boya”.

Salahdine Parnasse (18-2-0)- 1.18 vs. Valeriu Mircea (30-8-1)- 4.25

Zwieńczeniem i jednocześnie jedyną walką o pas mistrzowski na gali XTB KSW 93 będzie starcie dwóch, obecnie najlepszych, zawodników wagi lekkiej: Salahdine’a Parnasse’a i Valeriu Mircei. Francuz, występujący po raz pierwszy pod szyldem KSW w swoim kraju, stanie przed pierwszą obroną pasa, który zdobył poprzez zwakowanie go przez Mariana Ziółkowskiego. Pomimo ostatniej przegranej z Adrianem Bartosińskim, Salahdine z każdą walką udowadnia swoją dominację w federacji. Jest w posiadaniu pasów wagi lekkiej i piórkowej, a poprzedni, wcześniej wspomniany pojedynek, mógł dodać mu do kolekcji także pas wagi półśredniej. Dwudziestosześciolatek ma w swoim rekordzie aż 18 wygranych w 20 pojedynkach, co wróży mu świetlaną przyszłość, szczególnie, że będzie to jego ostatnia walka zapisana w kontrakcie z KSW. Teraz jednak wejdzie on do oktagonu z równie utalentowanym Mołdawianinem. Mircea wygrał swoje ostatnie 4 starcia i zasłużenie został pretendentem do pasa. Pomimo zaledwie 2-miesięcznej przerwy od ostatniej wygranej z Leo Brichtą, zdecydował on, że jest to odpowiedni moment, aby zaatakować “złoto” swojej kategorii wagowej. Podczas sobotniej nocy wyjdzie on do oktagonu po raz 40. w swojej karierze, lecz pomimo doświadczenia, imponującego rekordu oraz treningów z samym Conorem McGregorem, stawiany jest przez ekspertów na pozycji największego underdoga gali. Parnasse pokazywał już nieraz w KSW, że potrafi unicestwić i zdominować swojego przeciwnika, natomiast odpowiedzi na pytania: czy podniesie się po ostatniej porażce?; a także, czy udźwignie presję main eventu na ojczystej ziemi?; poznamy już w sobotę.

Galę KSW 93 można obstawiać TUTAJ

Wyniki ważenia:

56.7 kg: S.Succar- 57.2 kg vs. F.Hani- 56.4 kg
72 kg: E.Ndiaye- 72 kg vs. N.Bivol-71.7 kg
61.2 kg: A.Rocher-Labes- 61.7 kg vs. K.Bortoluzzi- 61.7 kg
73 kg: F.Barrio- 73 kg vs. A.Guih- 72.7 kg
83.9 kg: B.Niakate- 83.8 kg vs. L.Zerhouni- 84.4 kg
120.2 kg: M.Martinek- 108.1 kg vs. P.Aounallah- 109.7 kg
77.1 kg: A.Szczepaniak- 77.6 kg vs. M.Fleminas- 77.2 kg
70.3 kg: M.Ziółkowski- 70.8 kg vs. W.Varela- 70.8 kg
70.3 kg: V.Mircea- 70.1 kg vs. S.Parnasse- 70.3 kg

Zakład bez ryzyka z kodem MMAPL

Źródło kursów bukmacherskich: Betclic.pl (stan na 06.04.2024 r. godz. 14:00)

Analizę walk przeprowadził Łukasz Ostrowski 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis