MMA PLNajnowszeKSWXTB KSW 89: Emilia Czerwińska lepsza od Natalii Baczyńskiej po bliskiej walce

XTB KSW 89: Emilia Czerwińska lepsza od Natalii Baczyńskiej po bliskiej walce

Emilia Czerwińska (3-1) pokonała Natalię Baczyńską-Krawiec (7-4) jednogłośną decyzją w jedynej walce kobiet na gali XTB KSW 89.

KSW 89 Emilia Czerwińska

Czewińska starała się bić sporo ciosów, ale została zepchnięta na siatkę. Baczyńska-Krawiec dobrze broniła się w stójce, kontrowała i potem ponownie doprowadziła do klinczu. Tam reprezentantka Contender Kamienna Górą konsekwentnie obijała kolanem udo przeciwniczki. Czerwińska na rozerwaniu dobrze zaatakowała kolanem.

Baczyńska szybko zepchnęła rywalkę na siatkę również w drugiej rundzie. “Baka” nieustannie wywierała presję na rywalce. Czerwińska na wstecznym starała się kontrować, ale znowu wylądował plecami na ogrodzeniu. Zawodniczka Pepe MMA Zielona Góra zdołała mimo wszystko kilka razy mocno zaatakować kolanami w tajskim klinczu, Potem po rozerwaniu Czerwińska trafiła też nieco mocniej.

Zawodniczki w rundzie trzeciej rozpoczęły od intensywnych wymian. Po rozerwaniu klinczu znakomicie ciosami popracował Czerwińska. Wyglądało na to, że coraz swobodniej czuła się ona w stójce. Baczyńska nieustanie szła do przodu, ale wielokrotnie była karana mocnymi uderzeniami. Czerwińska bardzo dobrze składał kombinacje łącząc ciosy i kopnięcia. “Baka” zepchnęła rywalkę na siatkę, ale tam dała się zaskoczyć. W końcówce rundy Czerwińska umiejętne sprowadziła ją do parteru, gdzie zadała jeszcze kilka mocnych ciosów.

Wszyscy sędziowie punktowali walkę identycznie – 29-28 dla Emilii Czerwińskiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis