MMA PLBez kategoriiWywiad z Fedorem. Najnowszy i najbardziej prywatny!

Wywiad z Fedorem. Najnowszy i najbardziej prywatny!

fedor.jpg

Obiecałem sobie, że będzie tu mniej wywiadów, a więcej streszczeń, ale ten jest naszpikowany informacjami: pierwsza walka Fedora, zasady M-1, UFC, sprzęt, którego Fedor używa, polityka, marzenia i rysowanie Fedora. Dam Wam przedsmak:

Chciałbym wziąć przerwę w treningach i pojechać na plażę, gdzie jest ciepło i można zobaczyć rybki w wodzie, tak jak w akwarium.

q: Czym różni się M1 od UFC czy Pride?
fe: Pride nie istnieje i UFC nie ma na chwile obecną poważnej konkurencji. W związku z tym można założyć, że UFC jest monopolistą na rynku MMA. UFC czasem traktuje zawodników i ich managerów w zły sposób. M1 traktuje zawodników w najlepszy możliwy sposób. W M1 czuję się w pełni rozumiany i szanowany. To co chcę podkreślić, to fakt, że nowy kontrakt pozwala mi na walkę w innych organizacjach. Nie chcemy blokować zawodników w ramach jednej organizacji, będziemy negocjować walki z mistrzami z innych organizacji.

q: Jakie zasady będą obowiązywać w nowej organizacji. Czy walki nadal będą miały miejsce w ringu, tak jak w Pride, czy w klatce – tak jak w UFC?
fe: Ciągle negocjujemy zasady, ponieważ chcemy, żeby były zaakceptowane niemiędzynarodowo, żeby były równe w Europie i Ameryce. Zasady będą bazować na zasadach Pride.

q: Czy wiesz, kiedy odbędzie sie pierwsza walka i gdzie? Z kim zamierzasz walczyć?
fe: Pierwsza walka odbędzie się w Chicago 15 lutego 2008 r. Przeciwnik nie jest jeszcze znany, ale negocjujemy z kilkoma zawodnikami.

q: Wielu fanów martwi się o twoje długie przerwy między walkami, boją się, że nie będziesz w pełni formy, mówią, że szczyt formy miałeś w latach 2003-2004…
fe: W tym momencie jestem w dobrej formie i ciągle ćwiczę ciężko. Teraz przygotowuję się do mistrzostw świata w Sambo a później będę kontynuował moją karierę MMA

q: Czy używasz normalnego ochraniacza szczęki, czy wielowarstwowego ochraniacza przygotowanego przez dentystę?
fe: Używam normalnego ochraniacza, ale modyfikuję go wg. instrukcji

q: Jakie masz plany poza walkami?
fe: Po Mistrzostwach Świata w Sambo udam się do Słowacji aby dać seminarium, a później zaczynam przygotowania do walki w styczniu.

q: Jak idzie projekt “Akademia Fedora Emelianenko” ?
fe: Z tego co wiem to przygotowują lokacje. Projekt jest pod kontrolą mojego trenera (Voronova), więc lepiej zapytać jego.

q: Znając twoją popularność wśród milionów Rosjan, czy jakaś partia polityczna poprosiła być agitował na jej korzyść w nadchodzących wyborach do parlamentu.
fe: Dostałem kilka ofert i nie tylko miałem promować… tak czy inaczej póki co chcę zostać z dala od polityki i skoncentrować się na karierze sportowej.

q: Czy masz jakieś marzenia do spełnienia?
fe: Pewnie. Chciałbym wziąć przerwę w treningach i pojechać na plażę, gdzie jest ciepło i można zobaczyć rybki w wodzie, tak jak w akwarium.

q: Jaki rodzaj odpoczynku preferujesz? Aktywny czy leniuchowanie?
fe: Wolę aktywnie spędzać czas. Lubie pływać, cokolwiek byle nie leżeć…

q: Jak idzie budowa domu?
fe: Jeszcze nieskończony…

q: Masz bardzo napięty terminarz, czy ciągle masz trochę wolnego czasu aby rysować? Czy fani będą mogli zobaczyć jakieś nowe rysunki?
fe: Tak, zawsze staram się poświęcić chwilę na rysowanie. Podróże zagraniczne to utrudniają, ale podczas obozów treningowych da się to robić. Myślę, że mogę ucieszyć fanów nowymi rysunkami.