MMA PLNajnowszeBez kategoriiWywiad z Fedorem. Najnowszy i najbardziej prywatny!

Wywiad z Fedorem. Najnowszy i najbardziej prywatny!

fedor.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Obiecałem sobie, że będzie tu mniej wywiadów, a więcej streszczeń, ale ten jest naszpikowany informacjami: pierwsza walka Fedora, zasady M-1, UFC, sprzęt, którego Fedor używa, polityka, marzenia i rysowanie Fedora. Dam Wam przedsmak:

Chciałbym wziąć przerwę w treningach i pojechać na plażę, gdzie jest ciepło i można zobaczyć rybki w wodzie, tak jak w akwarium.

q: Czym różni się M1 od UFC czy Pride?
fe: Pride nie istnieje i UFC nie ma na chwile obecną poważnej konkurencji. W związku z tym można założyć, że UFC jest monopolistą na rynku MMA. UFC czasem traktuje zawodników i ich managerów w zły sposób. M1 traktuje zawodników w najlepszy możliwy sposób. W M1 czuję się w pełni rozumiany i szanowany. To co chcę podkreślić, to fakt, że nowy kontrakt pozwala mi na walkę w innych organizacjach. Nie chcemy blokować zawodników w ramach jednej organizacji, będziemy negocjować walki z mistrzami z innych organizacji.

q: Jakie zasady będą obowiązywać w nowej organizacji. Czy walki nadal będą miały miejsce w ringu, tak jak w Pride, czy w klatce – tak jak w UFC?
fe: Ciągle negocjujemy zasady, ponieważ chcemy, żeby były zaakceptowane niemiędzynarodowo, żeby były równe w Europie i Ameryce. Zasady będą bazować na zasadach Pride.

q: Czy wiesz, kiedy odbędzie sie pierwsza walka i gdzie? Z kim zamierzasz walczyć?
fe: Pierwsza walka odbędzie się w Chicago 15 lutego 2008 r. Przeciwnik nie jest jeszcze znany, ale negocjujemy z kilkoma zawodnikami.

q: Wielu fanów martwi się o twoje długie przerwy między walkami, boją się, że nie będziesz w pełni formy, mówią, że szczyt formy miałeś w latach 2003-2004…
fe: W tym momencie jestem w dobrej formie i ciągle ćwiczę ciężko. Teraz przygotowuję się do mistrzostw świata w Sambo a później będę kontynuował moją karierę MMA

q: Czy używasz normalnego ochraniacza szczęki, czy wielowarstwowego ochraniacza przygotowanego przez dentystę?
fe: Używam normalnego ochraniacza, ale modyfikuję go wg. instrukcji

q: Jakie masz plany poza walkami?
fe: Po Mistrzostwach Świata w Sambo udam się do Słowacji aby dać seminarium, a później zaczynam przygotowania do walki w styczniu.

q: Jak idzie projekt “Akademia Fedora Emelianenko” ?
fe: Z tego co wiem to przygotowują lokacje. Projekt jest pod kontrolą mojego trenera (Voronova), więc lepiej zapytać jego.

q: Znając twoją popularność wśród milionów Rosjan, czy jakaś partia polityczna poprosiła być agitował na jej korzyść w nadchodzących wyborach do parlamentu.
fe: Dostałem kilka ofert i nie tylko miałem promować… tak czy inaczej póki co chcę zostać z dala od polityki i skoncentrować się na karierze sportowej.

q: Czy masz jakieś marzenia do spełnienia?
fe: Pewnie. Chciałbym wziąć przerwę w treningach i pojechać na plażę, gdzie jest ciepło i można zobaczyć rybki w wodzie, tak jak w akwarium.

q: Jaki rodzaj odpoczynku preferujesz? Aktywny czy leniuchowanie?
fe: Wolę aktywnie spędzać czas. Lubie pływać, cokolwiek byle nie leżeć…

q: Jak idzie budowa domu?
fe: Jeszcze nieskończony…

q: Masz bardzo napięty terminarz, czy ciągle masz trochę wolnego czasu aby rysować? Czy fani będą mogli zobaczyć jakieś nowe rysunki?
fe: Tak, zawsze staram się poświęcić chwilę na rysowanie. Podróże zagraniczne to utrudniają, ale podczas obozów treningowych da się to robić. Myślę, że mogę ucieszyć fanów nowymi rysunkami.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis