Trener boksu m.in. King „MO” Lawala i Roya „Big Country” Nelsona, a także wujek super-mistrza wagi półśredniej boksu federacji WBC, WBO i WBA Floyda Mayweathera Jr. – Jeff Mayweather – stwierdził w wywiadzie z Helen Yee, że amerykańska, gasnąca gwiazda kobiecego MMA – Ronda Rousey (12-2) powinna zmienić swoje przygotowania, a także trenera Edmonda Tarverdyana – i jak sam zapewnił – uczyniłby ją porządnym strikerem w czasie nie dłuższym niż 2-3 miesiące:

Myślę, że jeżeli ona nie zmieni trenera, to po prostu skończy karierę i odejdzie. Jeśli będzie z nim nadal współpracować, to nic się już nie zmieni na lepsze. To było już udowodnione.

„Jezzy Jeff” oznajmił, że z chęcią podjąłby się współpracy z „Rowdy” i jest przekonany, że stworzyłby z niej co najmniej mocnego boksera:

To zajęło by może dwa, trzy miesiące. Ona wie jak walczyć, po prostu nie była odpowiednio prowadzona w tym aspekcie walki. Nie trwałoby to aż tak długo.

Sądzę, że ona potrzebuje trzech dobrych walk pod moją opieką. Jeśli by poszła tą drogą, którą jej wskażę – jestem spokojny o jej kolejne zwycięstwa.

Pitbull Sports