MMA PLNajnowszeKSWWrzosek vs. Szpilka i Ruchała na Kaczmarczyk 2 na XTB KSW 94!

Wrzosek vs. Szpilka i Ruchała na Kaczmarczyk 2 na XTB KSW 94!

Poznaliśmy dwie główne walki gali XTB KSW 94, która odbędzie się już 11 maja w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Federacja KSW przygotowała prawdziwe hity.

W walce wieczoru dojdzie do rewanżu w kategorii piórkowej. Ponownie w okrągłej klatce KSW zmierzą się Robert Ruchała (9-1) i Patryk Kaczmarczyk (11-2) a na szali tym razem znajdzie się tymczasowy pas kategorii piórkowej.

Do pierwszej walki doszło w październiku 2021 roku na gali KSW 64 w Łodzi. Ruchała wygrał wówczas jednogłośną decyzją sędziowską zadając tym samym rywalowi pierwszą porażkę w karierze.

Ruchała po wygranej z Kaczmarczykiem wygrał również z Michele Baiano i Damianem Stasiakiem dzięki czemu wywalczył sobie prawo do walki o pas tymczasowy. Zdobył go kończąc Lom-Aliego Eskijewa w piątej rundzie. W walce unifikacyjnej musiał jednak uznać wyższość Salahdine’a Parnasse’a.,

Kaczmarczyk aktualnie może pochwalić się serią trzech zwycięstw. Zawodnik RKT Radom pokonał Pascala Hintzena i Danu Tarchilę. Kila miesięcy temu zaimponował zaś znakomitym występem i zwycięstwem nad Danielem Rutkowskim.

W co-main evencie zmierza się dwaj zawodnicy, którzy świecili spore sukcesy w innych sportach walki. Arkadiusz Wrzosek (4-0) zmierzy się bowiem z Arturem Szpilką (3-0).

Wrzosek to czołowy polski kickbokser ostatnich lat. “Hightower” zdobył m.in. pas organizacji Fight Exclusive Nigt. Walczył również w niezwykle prestiżowej organizacji GLORY, gdzie znokautował choćby samego Badra Hariego. Wrzosek udanie wszedł również w nową formułę walki. Już w debiucie stoczył pasjonujacy pojedynek z Tomaszem Sararą, który ostatecznie wygrał przed czasem. W kolejnych pojedynkach zawodnik z Warszawy pokonywał zaś kolejno Tomáša Možnego, Bogdana Stoicę a ostatnio w niespełna minutę Ivana Vitasovicia.

Bilans Artura Szpilki w zawodowym boksie to 24 zwycięstwa i 5 porażek. W 2016 roku miał okazję zawalczyć o pas mistrza świata WBC, ale w 9. rundzie znokautował go Deontay Wilder. Po długiej pięściarskiej karierze postanowił również spróbować swoich w MMA. W debiucie spotkał się ze swoim byłym rywalem z bokserskiego ringu Sergeiem Radchenką. Rywal odklepał ciosy w drugiej rundzie. “Szpila” wygrał przed czasem również swoje dwie kolejne walki. Najpierw na High League 4 na skutek kotnuzji przegrał z nim Denis Załęcki. Potem zaś podczas gali XTB KSW Colloseum 2 na Stadionie Narodowym Szpilka przetrwał kłopoty w pierwszej rundzie, aby w drugiej znokautować “Pudziana”.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis