MMA PLNajnowszeBoksWiemy jak sędziowie punktowali walkę Mateusza Masternaka! Są też statystyki ciosów

Wiemy jak sędziowie punktowali walkę Mateusza Masternaka! Są też statystyki ciosów

Mateusz Masternak (47-6, 31 KO) w niedzielę w Anglii stanął przed szansą zdobycia tytułu mistrza świata w boksie. Było naprawdę tak blisko… Polak ostatecznie po siódmej rundzie nie był w stanie kontynuować walki, więc Chris Billam-Smith (19-1, 13 KO) po raz pierwszy obronił tytuł federacji WBO. Teraz wiemy jak sędziowie punktowali walkę do czasu skończenia. Mamy dodatkowo statystyki ciosów.

Masternak

Pierwsza i siódma odsłona to wtedy Brytyjczyk miał przewagę – te rundy mogły pójść na jego konto. Wszystkie pozostałe rundy Masternak wygrywał zdecydowanie. Polak był szybszy i często dochodził do celu. Ciosy naszego reprezentanta robiły wrażenie. Momentami Brytyjczyk był wstrząśnięty i wydawało się, że w ostatnich odsłonach może być całkowite przełamanie. Polak w pewnym momencie rozluźnił się, a wtedy dosłownie serie spadały z wielką mocą w kierunku mistrza.

Wtedy dość niespodziewanie Masternak nie wyszedł do kolejnej odsłony. Kibice, sam mistrz i komentatorzy byli zszokowani… Okazało się, że Masternak doznał poważnej kontuzji.

Tak to widzieli sędziowie!

Walkę Mateusza Masternaka z mistrzem Chrisem Billiamem-Smithem punktowali – Steve Gray, Grzegorz Molenda i Patrick Morley. Wszyscy zgodnie przyznali pięć rund naszemu reprezentantowi, który do czasu skończenia prowadził na punkty 68:65.

W sieci pojawiły się też statystyki uderzeń.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis