MMA PLNajnowszeBoksWielki sukces Polaka! Fabian Urbański mistrzem świata w boksie do 16 lat!

Wielki sukces Polaka! Fabian Urbański mistrzem świata w boksie do 16 lat!

To jest świetna wiadomość! Fabian Urbański to młody pięściarz, który już w tym momencie ma duże aspiracje i umiejętności. Polak został mistrzem świata w boksie do 16 lat. Jest to duże osiągnięcie i świetny początek młodego Fabiana.

Urbański

W Armenii odbyły się Mistrzostw Świata Kadetów i Kadetek, z którego nasi reprezentanci wracają z czterema medalami.

W prestiżowych mistrzostwach z świetnej strony również pokazali się – Zuzanna Gołębiewska (54kg), Oskar Grodzicki (52kg) i Igor Soczówka (54kg). Wszyscy wymienieni zdobyli brązowy medal.

Wspomniany Fabian doszedł do finału, w którym zdobył złoty medal.

Wielki sukces!

Fabian Urbański reprezentant Skorpion Szczecin został mistrzem świata w boksie do 16 lat. Polak złoty medal wywalczył w Armenii, a dokładnie w mieście Erywań.

Urbański w finałowym pojedynku pokonał zawodnika publiczności – Samwela Siramargijana. Polak po całym dystansie wygrał na punkty 29:28. Jeden sędzia punktował na korzyść Ormianina, pozostali czterej na konto naszego reprezentanta.

Wcześniej Urbański pokonywał pięściarzy z Kazachstanu, Białorusi, Albanii i Niemiec.