MMA PLNajnowszeBoksWielka przemiana znanego polskiego pięściarza! Odszukał Boga i głosi Ewangelię!

Wielka przemiana znanego polskiego pięściarza! Odszukał Boga i głosi Ewangelię!

Łukasz Janik (28-4, 15 KO) to świetny przykład, że można wyjść z najciemniejszej doliny. Znany polski pięściarz mimo wielkich życiowych problemów wyszedł z tarapatów i kompletnie zmienił swoje życie. Pięściarz zapewnia, że odnalazł Boga – co spowodowało wielką zmianę. Aktualnie Janik głosi Ewangelię!

Janik

37-latek dwukrotnie stawał przed szansą zdobycia tytułu mistrza świata w boksie. Pierwszy raz miało to miejsce w 2013 roku, kiedy przegrał na punkty z Olą Afolabim. Janik po tej walce uzależnił się od narkotyków i alkoholu. Janik nie ukrywa, że kompletnie nie radził sobie z nałogami. To nie koniec, bowiem w 2017 roku dostał ataku padaczki i przeżył śmierć kliniczną. Już wtedy zaczął się początek jego duchowej przemiany – o czym powiedział w rozmowie z Faktem.

Przez trzy dni byłem w śpiączce na oddziale intensywnej terapii. Moje serce się zatrzymało. Lekarze stwierdzili zgon. Gdy się obudziłem, wydawało mi się, że nie było mnie wiele lat. Wiedziałem, że wróciłem na ziemię z bardzo daleka. Czułem, że byłem gdzieś indziej. Zacząłem szukać Boga.

Odnalazł Boga!

Niech Łukasz Janik (28-4, 15 KO) będzie przykładem dla młodego pokolenia i nie tylko, że można wyjść z bardzo poważnych problemów i co najważniejsze odszukać Boga. Polski pięściarz znalazł szczęście i Boga. 

To była długa droga, bowiem w jego życiu pojawiło się dużo problemów. Jeszcze w 2018 roku trafił do więzienia z powodu wypadku samochodowego i jazdy pod wpływem środków odurzających. Łukasz miał opaskę, lecz złamał dozór i trafił do więzienia.

Siedziałem w celi z trzema mordercami. Jeden odsiadywał dożywocie, a dwóch po 25 lat. No i ja z wyrokiem pięć miesięcy i pięć dni. Spytałem wychowawcy, czy dziewczyna może mi wysłać Pismo Święte. Okazało się, że miał akurat jedno. Studiowałem je przez pięć miesięcy, przeczytałem sześć razy. Duch Święty zaczął działać. Gdy wyszedłem z kryminału, byłem już innym człowiekiem – powiedział Janik.

Łukasz Janik od grudnia 2021 roku zaczął głosić Ewangelię przy wejściu na stację Metro Centrum. Pięściarz niemal codziennie wychodzi do ludzi i próbuje pomóc drugiemu człowiekowi.

Dodatkowo parę dni temu 37-latek w mediach społecznościowych napisał, że podjął również nową pracę.

Od wczoraj mam nowa pracę 🥰 dzięki możliwości ustalania sobie czasu pracy będę mógł głosić Słowo Boże ale i pracować tak aby jedno nie przeszkadzało drugiemu ❤️ Jezus Chrystus ❤️ – napisał Łukasz Janik.

Zobacz także:

Mocna wymiana zdań pomiędzy Zadorą, a Pasternakiem: Weź się za trenowanie, a nie… Co wy na to?

Dominik Zadora postanowił zareagować na jeden z postów dotyczących walki Michała Pasternaka w freakowej organizacji. W pewnym momencie doszło do mocnej wymiany zdań pomiędzy zawodnikami.

Zadyma przed UFC 287! Jorge Masvidal starł się z szukającym zaczepki Kevinem Hollandem [WIDEO] Widzieliście?

Gala UFC 287 odbędzie się już w najbliższy weekend, ale na kilka dni przed jej odbyciem powstała zadyma, którą sprowokował jeden z jej uczestników – Kevin Holland. Amerykanin zaczepił Jorge Masvidala i zaczęła się publiczna przepychanka.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis