MMA PLBez kategoriiWięcej o World Victory Road Inc.

Więcej o World Victory Road Inc.

15 października miała miejsce konferencja dot. nowej organizacji MMA w Japonii – World Victory Road (skosy mają talent do nazw…)

Konkrety? Praktycznie brak, ale…

Na razie wiemy tyle: powstaje nowa organizacja WVC i (tu, uwaga) Japanese MMA Association, instytucja, która ma się stać ciałem sankcjonującym w Japonii. Co to oznacza? Testy na obecność sterydów, większą dyscyplinę zawodników na i poza ringiem (będzie mniej kwiatków typu Gomi vs. Azeredo, Kid bijący sędziego w szatni, zadymy Chute Boxe z Hammerhouse). Nie będzie to oficjalna, państwowa instytucja, ale póki co DEEP i FEG wyraziły publicznie poparcie dla tej inicjatywy.

Właściciel DEEP, Saeki zaznaczył, że nie poprze idei unifikacji zasad?

To jest niemalże niemożliwe. Różne zasady są specyficzne dla różnych organizacji, świadczą o ich odmienności. Świat MMA byłby nudy jeżeli zasady wszędzie byłby takie same, a bogate organizacje przejęły by wszystko

Na konferencji pokazał się przewodniczący Japanese MMA Association – Tomiaki Fukuda (vice przewodniczący Międzynarodowego Związku Zapasów FILA). Obecni byli oczywiście oficjele WVR:

  • Takao Yasuda, Naoya Kinoshita – odpowiednio vice-przewodniczący i przewodniczący WVR
  • Yukihiko Inoue – eks-szycha tokijskiej policji

Szczególnie ta ostatnia osoba ma być dowodem na to, że japońskie MMA odcina się od Yakuzy. Żadnych nazwisk zawodników póki co