MMA PLNajnowszeBez kategoriiWięcej o World Victory Road Inc.

Więcej o World Victory Road Inc.

Gamrot - Dos Anjos

15 października miała miejsce konferencja dot. nowej organizacji MMA w Japonii – World Victory Road (skosy mają talent do nazw…)

Konkrety? Praktycznie brak, ale…

Na razie wiemy tyle: powstaje nowa organizacja WVC i (tu, uwaga) Japanese MMA Association, instytucja, która ma się stać ciałem sankcjonującym w Japonii. Co to oznacza? Testy na obecność sterydów, większą dyscyplinę zawodników na i poza ringiem (będzie mniej kwiatków typu Gomi vs. Azeredo, Kid bijący sędziego w szatni, zadymy Chute Boxe z Hammerhouse). Nie będzie to oficjalna, państwowa instytucja, ale póki co DEEP i FEG wyraziły publicznie poparcie dla tej inicjatywy.

Właściciel DEEP, Saeki zaznaczył, że nie poprze idei unifikacji zasad?

To jest niemalże niemożliwe. Różne zasady są specyficzne dla różnych organizacji, świadczą o ich odmienności. Świat MMA byłby nudy jeżeli zasady wszędzie byłby takie same, a bogate organizacje przejęły by wszystko

Na konferencji pokazał się przewodniczący Japanese MMA Association – Tomiaki Fukuda (vice przewodniczący Międzynarodowego Związku Zapasów FILA). Obecni byli oczywiście oficjele WVR:

  • Takao Yasuda, Naoya Kinoshita – odpowiednio vice-przewodniczący i przewodniczący WVR
  • Yukihiko Inoue – eks-szycha tokijskiej policji

Szczególnie ta ostatnia osoba ma być dowodem na to, że japońskie MMA odcina się od Yakuzy. Żadnych nazwisk zawodników póki co

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis