MMA PLBattlefield FCWeterani UFC mają zawalczyć dla południowokoreańskiej organizacji, która miała problem z wypłacalnością

Weterani UFC mają zawalczyć dla południowokoreańskiej organizacji, która miała problem z wypłacalnością

Południowokoreańska organizacja mieszanych sztuk walki Battlefield FC zdobyła niechlubną rozpoznawalność w 2017 roku, kiedy to okazała się niewypłacalna po swojej premierowej imprezie.

Wówczas w walkach wieczoru wystąpili: Igor Svirid i Joe Ray oraz Sarah Kaufmann i Jessica Rose-Clark, którzy długo nie otrzymywali wynagrodzenia za swoje walki. Podobnie zresztą jak reszta zawodników z fight cardu.

Amerykanki dopiero po roku wyegzekwowały należne im wynagrodzenie.

Zła przeszłość nie przeszkodziła organizacji Battlefield FC w planach zorganizowania swojej drugiej gali. Co ciekawe, tym razem także w karcie walk mają znaleźć się zawodnicy z przeszłością w UFC.

Chodzi o Willa Brooksa i Abela Trujilo, którzy mają zmierzyć się na gali Battlefield FC 2, która zaplanowana jest na dzień 27 lipca 2019 roku w Makau.

Sukcesu organizacja Battlefield FC tym razem szuka we własnej krypto walucie, którą uruchomili oraz w sprzedaży PPV na najbliższe wydarzenie. Choć pewności co do powodzenia tego przedsięwzięcia nie ma żadnego, to nie przeszkodziło to wspomnianemu Brooksowi i Truillo w zaufaniu Południowokoreańczykom.