MMA PLWeekendowy rozkład jazdy z MMAWeekendowy rozkład jazdy z MMA [5-7.11.2021]

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [5-7.11.2021]

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Przed nami niezwykle intensywny weekend z MMA. Sprawdźcie co warto obejrzeć w najbliższych dniach.

Na gali ACA 131 czekają nas dwie walki mistrzowskie. Abdul-Aziz Abdulvakhabov (18-2) w obronie pasa wagi lekkiej podejmie Hacrana Diasa (26-6). Z kolei Magomedrasul Khasbulaev (33-8) zmierzy się z Ramazanem Kishevem (17-3) w starciu o pas wagi piórkowej.

Nowego mistrza kategorii lekkiej poznamy na gali Bellator 270 w Dublinie. O tytuł ten powalczą Peter Queally (13-5-1) i Patricky “Pitbull” Freire (23-10). Tego wieczoru interesująco zapowiadają się też pojedynki Jamesa Gallaghera (11-1) z Patrickiem Mixem (14-1) czy Daniela Weichela (41-6) z Pedro Carvalho (11-5).

W Łodzi odbędzie się gala Armia Fight Night 11: Bitwa o Niepodległość. Tu dwóch zawodników zdobędzie mistrzowskie szable. Niepokonany Mansur Azhiev (6-0) powalczy o tytuł w kategorii piórkowej z Amaurym Juniorem (13-9, 1 N/C). Sylwester Miller (10-4) natomiast stanie przed kolejną szansę na szablę wagi koguciej mierząc się Oleksim Polischukiem (8-3).

Szansę na zdobycie kolejnego pasa w europejskiej organizacji dostanie były mistrz FEN, Jonas Magard (13-5). Jego rywalem w pojedynku o wakujący pas wagi koguciej będzie Filip Macek (25-15-1). Na gali w Pardubicach dojdzie tez do rewanżu po kontrowersyjnej decyzji między Lucie Pudilovą (11-7) a Martą Waliczek (5-3). Oprócz Magarda wystąpi tam jeszcze jeden były mistrz FEN – Robert Bryczek (12-4).

Weekend z MMA zwieńczy znakomita gala w Madison Square Garden. Dwa główne pojedynki UFC 268 to mistrzowskie rewanże. W walce wieczoru Kamaru Usman (19-1) podejmie Colby’ego Covingtona (16-2). Weili Zhang (21-2) spróbuje odzyskać pas i zrewanżować się Rose Namajunas (10-4). Atrakcją gali z pewnością będzie również pojedynek czołowych lekkich – Justina Gaethje (22-3) i Michaela Chandlera (22-6).

PIĄTEK

ACA 131

Początek gali: 15:15

Karta główna (18:45):

70,8 kg: Abdul-Aziz Abdulvakhabov (18-2) vs. Hacran Dias (26-6) – o pas wagi lekkiej
66,3 kg: Magomedrasul Khasbulaev (33-8) vs. Ramazan Kishev (17-3) – o pas wagi piórkowej
93,5 kg: Artur Astakhov (20-7) vs. Ivan Shtrykov (18-2)
70,8 kg: Daud Shaikhaev (11-4) vs. Samvel Vardanyan (5-0)
93,5 kg: Amirkhan Guliev (11-1) vs. Vasily Babich (11-7)

Karta wstępna (15:15):

120,7 kg: Adam Bogatyrev (6-3) vs. Geronimo dos Santos (43-22-1)
57,2 kg: Alan Gomes De Castro (13-3) vs. Azam Gaforov (12-2)
61,7 kg: Pavel Vitruk (14-4) vs. Khusein Sheikhaev (11-0)
84,4 kg: Mikhail Dolgov (6-3) vs. Jovan Zdelar (5-0)
61,7 kg: Walter Pereira Jr. (16-6) vs. Naskho Galaev (7-6)
93,5 kg: Mukhamed Aushev (17-4) vs. Roman Gudochkin (12-7)
66,3 kg: Mehdi Baydulaev (11-2) vs. Caiona Batista (13-4)
61,7 kg: Mukhitdin Kholov (8-2) vs. Nikita Chistyakov (11-7)

Transmisja:

PPV (199 rubli – ok. 11 zł)

تويتر \ التغريدات مع الردود بواسطة ACA MMA (ACA_League@)

Bellator 270

Początek gali: 19:00

Karta główna (22:00):

155 lb: Peter Queally (13-5-1) vs. Patricky “Pitbull” Freire (23-10) – o pas wagi lekkiej
135 lb: James Gallagher (11-1) vs. Patrick Mix (14-1)
185 lb: Fabian Edwards (9-2) vs. Robert Fonseca (13-4)
145 lb: Daniel Weichel (41-6) vs. Pedro Carvalho (11-5)

Karta wstępna (19:00):

145 lb: Ciaran Clarke (3-0) vs. Jordan Barton (6-1-1)
145 lb: Ilias Bulaid (2-0) vs. Georges Sasu (5-2)
170 lb: Ashley Reece (8-2) vs. Luca Poclit (6-1)
155 lb: Daniele Scatizzi (10-5) vs. Brian Hooi (16-8, 1 N/C)
205 lb: Lee Chadwick (26-15-1) vs. Arunas Andriuskevicus (15-4)
170 lb: Nicolò Solli (3-1) vs. Bobby Pallett (5-0)
115 lb: Danni Neilan (4-0) vs. Audrey Kerouche (7-5, 2 N/C)
145 lb: Junior Morgan (3-0) vs. Darragh Kelly (0-0)
170 lb: Stephen Costello (0-0) vs. Joe Nazokatov (0-0)
145 lb: Asael Adjoudj (2-1) vs. Keir Harvie (4-1)

Transmisja:

Armia Fight Night 11

Początek transmisji: 19:30

65,8 kg: Mansur Azhiev (6-0) vs. Amaury Junior (13-9, 1 N/C) – walka o szablę wagi piórkowej
61,2 kg: Sylwester Miller (10-4) vs. Oleksi Polischuk (8-3) – walka o szablę wagi koguciej
61,2 kg: Jan Ciepłowski (1-0) vs. Jansug Gogia (1-1)
65,8 kg: Szymon Karolczyk (4-2) vs. Błażej Majdan (2-4)
64,0 kg: Klaudia Syguła (2-1) vs. Zoya Litvinenko (0-1)
77,1 kg: Mateusz Pawlik (2-2) vs. Łukasz Stanek (7-6)
65,8 kg: Dominik Tkaczyk (1-1) vs. Kacper Wróbel (0-0)
91,0 kg: Marcin Polita (0-0) vs. Łukasz Markowski (0-1)
61,2 kg: Kamil Szkaradek (0-0) vs. Mariusz Gołdyn (0-0)
70,3 kg: Patryk Roźniakowski vs. Sergiej Kołotiuk – walka pro-am

Transmisja:

19:30 – sport.tvp.pl, YouTube TVP Sport oraz aplikacja mobilna TVP Sport (Android oraz iOS)

20:30TVP Sport

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

SOBOTA

Oktagon Prime 4

Początek gali: 18:00

Karta główna:

61,2 kg: Filip Macek (25-15-1) vs. Jonas Magard (13-5) – o pas wagi koguciej
61,2 kg: Lucie Pudilova (11-7) vs. Marta Waliczek (5-3)
83,9 kg: Zdenek Polivka (6-4) vs. Robert Bryczek (12-4)
93,0 kg: Rafael de Sousa Xavier (9-6) vs. Daniel Toledo (12-9)
70,3 kg; Jaroslav Pokorny (14-8) vs. Milos Janicic (13-3)

Karta wstępna:

70,3 kg: Frantisek Fodor (9-5) vs. Matous Kohout (5-4)
77,1 kg: Christian Jungwirth (9-5) vs. Denis Farkas (3-3)
93,0 kg: Jorick Montagnac (2-1) vs. Pavol Langer (9-7)
61,2 kg: Cornelia Holm (4-4) vs. Priscila de Souza (12-9)
70,3 kg: Jakub Bahnik (6-4) vs. Ashleigh Grimshaw (20-12-1)
77,1 kg: Vaclav Holota (5=1) vs. Christian Valencia (5-2)

Transmisja: PPV (9,99 euro – ok. 46 zł)

OKTAGON PRIME 4 - OKTAGON MMA

NOC Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ

UFC 268

Początek gali: 23:00

Karta główna (3:00):

170 lb: Kamaru Usman (19-1) vs. Colby Covington (16-2) – o pas wagi półśredniej
115 lb: Rose Namajunas (10-4) vs. Weili Zhang (21-2) – o pas wagi słomkowej
135 lb: Frankie Edgar (24-9-1) vs. Marlon Vera (19-7-1)
145 lb: Shane Burgos (13-3) vs. Billy Quarantillo (16-3)
155 lb: Justin Gaethje (22-3) vs. Michael Chandler (22-6)

Karta wstępna (1:00):

185 lb: Alex Pereira (3-1) vs. Andreas Michailidis (13-4)
155 lb: Al Iaquinta (14-6-1) vs. Bobby Green (27-12-1)
185 lb: Phil Hawes (11-2) vs. Chris Curtis (26-8)
185 lb: Edmen Shahbazyan (11-2) vs. Nassourdine Imavov (10-3)
170 lb: Ian Garry (7-0) vs. Jordan Williams (9-5, 1 N/C)

Karta przedwstępna (23:00):

265 lb: Gian Villante (17-13) vs. Chris Barnett (21-7)
205 lb: Dustin Jacoby (15-5-1) vs. John Allan (13-6, 1 N/C)
145 lb: Melsik Baghdasaryan (6-1) vs. Bruno Souza (10-1)
125 lb: CJ Vergara (9-2-1) vs. Ode Osbourne (9-4, 1 N/C)

Transmisja:

23:00 (karty wstępne) – UFC Fight Pass
3:00 – Polsat Sport

SoloMMA on Twitter: "Llegó el póster oficial de UFC 268 ¡Eventazo! 🔥🔥  #UFC268… "

Zobacz także:

Były zawodnik UFC rzucił wyzwanie w kierunku Szymona Kołeckiego!

Adam Wieczorek (10-2) za pomocą mediów społecznościowych postanowił rzucić wyzwanie w kierunku Szymona Kołeckiego (10-1). Medalista olimpijski postanowił rozstać się z największą organizacją w naszym kraju.

Daniel Cormier o radości po zwycięstwie Teixeiry: Nie chodzi o to, że nie kibicowaliśmy Janowi!

Nie dało się ukryć, że Daniel Cormier (22-3) był przeszczęśliwy po zwycięstwie Glovera Teixeiry (33-8), który został nowym mistrzem UFC w wadze półciężkiej. ”DC” teraz postanowił skomentować swoje zachowanie po walce Teixeira-Błachowicz.