MMA PLNajnowszeBoksWawrzyk dwa razy na deskach! Polak ostatecznie na punkty przegrywa z Pulevem! [WIDEO]

Wawrzyk dwa razy na deskach! Polak ostatecznie na punkty przegrywa z Pulevem! [WIDEO]

Andrzej Wawrzyk (34-3, 20 KO) z czwartku na piątek zawalczył w Kalifornii, gdzie w main evencie stanął przed naprawdę dużym wyzwaniem. Polak był zdecydowanym underdogiem, a wielu kibiców przed walką zapowiadało szybką przegraną Andrzeja. W ringu było jednak inaczej! Polak był dwa razy liczony, lecz przewalczył cały dystans z faworyzowanym – Kubratem Pulevem (30-3, 15 KO).

Wawrzyk

To była trzecia walka Andrzeja po powrocie na ring – i druga z rzędu w Stanach Zjednoczonych.

W tak zwanym co-main evencie zobaczyliśmy start młodszego brata Kubrata – Tervela Puleva (18-1, 14 KO), który również walczy w kategorii ciężkiej. Reprezentant Bułgarii po sześciu rundach jednogłośną decyzją sędziów pokonał Dionardo Minora (7-4-2, 2 KO).

Polak przegrywa pewnie na punkty!

Kibice byli przekonani, że Andrzej Wawrzyk (34-3, 20 KO) przegra szybko przed czasem z faworyzowanym Kubratem Pulevem (30-3, 15 KO). Było jednak inaczej.

Polak ryzykował w pojedynku i szukał możliwości zaskoczenia przeciwnika. Kubrat mimo wszystko dobrze zniósł ataki Polaka. W szóstej i ósmej rundzie Wawrzyk był liczony. Andrzej mimo wszystko przetrwał kryzys i przewalczył z Pulevem cały dystans.

Sędziowie po 10-rundach nie mieli wątpliwości i punktowali – 99:89 i dwukrotnie 100:88.

Cały pojedynek możecie zobaczyć poniżej:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis