Wasyl Łomaczenko demoluje kolejnego rywala i broni mistrzowskich pasów [WIDEO]

Foto: Boxing Social
Foto: Boxing Social

Jeden z najlepszych bokserów bez podziału na kategorie wagowe Wasyl Łomaczenko (13-1) odniósł kolejne zwycięstwo na zawodowym ringu.

W Los Angeles Ukrainiec mierzył się z obowiązkowym pretendentem Anthony Crolla (34-7-3). Łoma od początku dominował pojedynek pokazując swoją maestrię techniczną.

W trzeciej rundzie sędzia wkroczył między zawodników i Łomaczenko był przekonany, że pojedynek został już przerwany. Tak się jednak nie stało. Sędzia przeprowadził tylko liczenie Crolli i walkę ostatecznie wznowiono.

Co się odwlecze to nie uciecze… Ukrainiec przypuścił huraganowy atak w czwartej rundzie i ciężko znokautował swojego rywala.

„Łoma” obronił pasy mistrza świata WBO i WBA w wadze lekkiej. Po pojedynku zawodnik rzucił wyzwanie obecnego mistrzowi federacji WBC – Mikeyowi Garcii (39-1).

Wasyl Łomaczenko walczy obecnie w kategorii lekkiej, wcześniej zdobywał zaś mistrzowskie pasy w kategorii piórkowej i super piórkowej. „Hi-Tech” ma za sobą również niezwykle udaną karierę amatorską. Był mistrzem Europy i świata, a przede wszystkim dwukrotnie zdobył złoty medal olimpijski – w 2008 roku w Pekinie (waga piórkowa) oraz w 2012 roku w Londynie (waga lekka).