MMA PLNajnowszeBoksWalka Paul vs. Tyson przełożona. Problemy zdrowotne „Żelaznego Mike’a”!

Walka Paul vs. Tyson przełożona. Problemy zdrowotne „Żelaznego Mike’a”!

Walka Mike’a Tysona z Jakiem Paulem została przełożona.

Paul vs Tyson przełożone
Foto: Sky

Starcie pomiędzy Mikiem Tysonem a Jakiem Paulem, które planowo miał odbyć się 20 lipca w Arlington, zostało przełożone – poinformowało Most Valuable Promotions. Nową datę poznać mamy w przyszłym tygodniu podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Powód zmiany terminu? Stan zdrowia 57-letniego Tysona. Jakiś czas temu świat obiegło zdjęcie z lotniska w Los Angeles, na którym widać, jak „Żelazny Mike” porusza się przy pomocy wózka. Pięściarz miał mieć nawrót choroby wrzodowej.

W oświadczeniu wydanym przez MVP możemy przeczytać, że lekarze zalecili Tysonowi, by ten nie przemęczał się zbytnio, ograniczając swoją aktywność wyłącznie do lekkich treningów. W związku z powyższym pojedynek musi zostać odroczony w czasie.

Podczas konsultacji z lekarzami w sprawie niedawnego nawrotu choroby wrzodowej, zalecono Mike’owi Tysonowi bardzo lekki trening przez kilka najbliższych tygodni. Zaplanowana na 20 lipca walka nie może się odbyć.

ZOBACZ TAKŻE: Typowanie redakcyjne UFC 302. Makhachev czy Poirier? Czy Oleksiejczuk zaskoczy rywala?

Warto wspomnieć, że Komisja Sportowa Stanu Teksas po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną Mike’a Tysona wydała decyzje o sankcjonowaniu starcia.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to starcie nie ma większego sensu. Oczywiście, były mistrz świata wagi ciężkiej zarobi krocie – podobnie jak Paul. Ale czy warto tak ryzykować? Czy warto szargać swoje dobre imię za kilka milionów? Czy warto robić z siebie pośmiewisko? No właśnie…

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis