MMA PLWalka na szczycie. RIZIN wyłoni pierwszą mistrzyni

Walka na szczycie. RIZIN wyłoni pierwszą mistrzyni

Jedną z charakterystycznych rzeczy, które cechowały RIZIN Fighting Federation, był brak stałych pasów mistrzowskich. Rozdawane były tylko te za wygranie grand prix. 31 grudnia na gali RIZIN.14 ma się to zmienić, ponieważ organizatorzy ogłosili pierwszy pojedynek o tytuł. Bohaterkami będą czołowe zawodniczki wagi atomowej. Zwyciężczyni turnieju w limicie do 49 kg Kanna Asakura (13-2) zmierzy się z byłą już mistrzynią Invicta FC, niepokonaną w kategorii atomowej Ayaką Hamasaki (16-2). Asakura w tym roku najpierw w maju pokonała byłą posiadaczkę pasa King of the Cage Melissę Karagianis, a potem wygrała w rewanżu za finał GP w lipcu z Reną Kubotą. Hamasaki po opuszczeniu Invicty najpierw wygrała z podopieczną Josha Barnetta Alyssą Garcią, a następnie poddała posiadaczkę pasa DEEP JEWELS Minę Kurobe. Reasumując, obie fighterki są doświadczone, utytułowane i wygrały swoje dwa tegoroczne pojedynki w RIZIN.

Drugą ogłoszoną pozycją jest pożegnalna walka byłego olimpijczyka, weterana japońskiego MMA, Kazuyukiego Miyaty (15-9). Od dłuższego czasu mówiło się o tym że chciałby pojawić się w ringu jeszcze raz, a następnie skupić się w całości na prowadzeniu swojego gymu. W karierze był m.in. pretendentem do tytułu mistrzowskiego DREAM. Z kolei najbardziej wstydliwym momentem była słynna porażka przez KO z Norifumim Yamamoto na gali HERO’S w 2006 roku. Dlatego więc dojdzie do symbolicznego “rewanżu”, bowiem skrzyżuje on rękawice z siostrzeńcem zmarłego w tym roku “Kida”, czyli Ersonem Yamamoto (2-3). Miyata w RIZIN walczył dwukrotnie 29 grudnia 2015 przegrał z Hinatą Watanabe w tzw. mixed rules fight (pierwsza runda w kickboxingu, druga w MMA, bez sędziów punktowych), a równo rok później poddał Andy’ego Souwera. Erson Natomiast przegrał w 1. rundzie zeszłorocznego GP z Manelem Kape po wysokim kopnięciu.

Wcześniej już zostało ogłoszone starcie Tenshina Nasukawy i Floyda Mayweathera jr. Prawdopodobnie będzie to pokazowa walka bokserska, ale nadal nie podano informacji o zasadach.