MMA PLNajnowszeBez kategoriiVera – Werdum potwierdzone

Vera – Werdum potwierdzone

Obaj zawodnicy potwierdzili informacje dotyczące ich walki. Starcie będzie miało miejsce 7 czerwca w Londynie podczas UFC 85.

Gamrot - Dos Anjos

Fabricio Werdum udzielił wywiadu GRACIE Magazine, w którym dzieli się swoimi przemyśleniami na temat walki z Verą.

GRACIEMAG.com: Jak spędzałeś czas po walce z Gabrielem Gonzagą?

Werdum: Spędziłem miesiąc w Hiszpanii, odpoczywając z moją rodziną i dając kilka seminariów. Jestem teraz w Porto Alegre gdzie otwieramy nowe centrum Chute Boxe, ktore powinno ruszyć 13 marca. Ja będę jednak przygotowywał się do walki w Curitibie.

GRACIEMAG.com: A co z walką z Brandonem Verą? To już pewne? Co o nim sądzisz?

Werdum: Na 100 proc. się odbędzie. Zaakceptowałem ją od razu i uważam, że to doskonałe zestawienie. To będzie dobra walka, intensywna, wszystko może się w niej wydarzyć. Vera jest mocnym przeciwnikiem, bardzo walecznym. Jest duży, szybki, wysoki – ma metr osiemdziesiąt osiem, mocno uderza kolanami, ma brązowy pas Jiu-Jitsu i kilka razy wygrał przez poddanie.

GRACIEMAG.com: Kiedy wracasz do ciężkiego treningu? Ustalałeś już z zespołem strategię na walkę?

Werdum: Zaczynam od poniedziałku. Mam trzy miesiące. Przygotuję się do niej jak do żadnej innej w mojej karierze. Chcę być gotowy na wszystko.

GRACIEMAG.com: Myślisz, że to czas na walkę o pas czy lepiej nie popędzać niepotrzebnie wypadków?

Werdum: Po walce z Gonzagą White powiedział, że wróciłem do pierwszej piątki HW na świecie i może dostanę szansę na walkę o pas. Już wtedy myślałem, że będę musiał walczyć jeszcze jeden raz. Myślę, że wszystko idzie dobrym torem. Nie chcę niczego na siłę. Nie mam w pewnym sensie prawa do walki o pas, bo przegrałem z Arlovskim. Gdybym zwyciężył sprawa byłaby zupełnie inna. Mam jeszcze dwie walki w kontrakcie. Chcę by to były: walka z Verą, a potem o pas.

GRACIEMAG.com: Chciałbyś o pas walczyć z Minotauro? Co sądzisz o jego walce z Timem Sylvią?

Werdum: Byłem pewien, że Mino go podda, ale wiedziałem, że nie będzie to łatwe. On jest naprawdę dobry, o krok dalej niż przeciwnik. Bez wątpienia trenował tą akcję wielokrotnie. Chciałbym z nim walczyć, móc się zrewanżować. Poprzednim razem gdy walczyliśmy nie byłem w dobrej formie, mój mistrz Mauricao niedługo wcześniej zmarł.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis