MMA PLNajnowszeBez kategoriiVaria: Sherk ma pas i co dalej? Pełen raport + opcje na przyszłość

Varia: Sherk ma pas i co dalej? Pełen raport + opcje na przyszłość

Gamrot - Dos Anjos

Sean Sherk doczekał się w końcu decyzji dot. wykrycia sterydów po walce w obronie tytułu mistrza LW organizacji UFC.

Decyzja jest taka, jak przewidziałem (wróżę też z ręki, 3999 PLN za rękę; dużo, bo zbieram na nowe opony…), czyli utrzymana decyzja o zawieszeniu przy jednoczesnym zmniejszeniu kary z 12-miesięcznego zawieszenia do 6 miesięcznego. To oznacza, że Sherk może walczyć już na początku 2008 r.

Prezycyjniej: to oznacza, że Sherk mogłby walczyć z Pennem zmiast Stevensona (lub odwrotnie).

Co jeszcze to oznacza? Kupe śmierdzącego gówna. Lubisz brzydzyko pachnące, brązowe rzeczy? Zapraszamy dalej – u nas tego akurat zawsze było pod dostatkiem.

Sajo napisał jeden post niżej, że UFC nie oskalpowało z pasa Seana Sherka. Dlaczego? Nie wiem. Kampania hipokryzji to jeden z problemów UFC. Dana White po pierwszy przełożeniu przesłuchania Sherka powiedział (a słuchałem tej wypowiedzi live podczas jego konferencji), że na razie nie zabierze Sherkowi pasa, bo nie ma 100% dowodów.

Teraz, po 3 przesłuchaniach dowody są. Sherk brał sterydy, sprawa została zbadana, a kara złagodzona.

Gdzie konsekwencja? Czyżby jej nie było.

Nie. Jest. Oczywiście, że jest. Tyle, że w dupie.

Dupiata konsekwencja to nie jedyny problem UFC. Problemem jest również tymczasowość tytułów. O ile w przypadku tytułu WW sprawa jest załatwiona przyzwoicie, to w przypadku tytułu LW (Sherk-Penn-Stevenson) sprawa jest brązowa. BJ Penn powiedział przecież, że nie będzie walczył z kimś, kto bierze sterydy. Słusznie. Mistrz, który zbudował swoją formę na koksach nie powinien dzierżyć pasa!

Jeżeli walkę o tytuł tymczasowy LW wygra Stevenson, to nie ma problemu – Joe będzie walczyć z każdym. Jeżeli wygra Penn to sytuacja się komplikuje. Teoretycznie UFC może wyznaczyć taką walkę – Sherk stawi się na pewno, jeżeli Penn ją odrzuci, to możemy mieć drugie głośne odejście z UFC. Penn może zrobic to samo, co Randy Couture…

Co zrobi UFC? To co zwykle. Zrobi to co chce. Sherk co prawda chce jeszcze apelować i wykłucać się, ale historia uczy, że sprawa jest zamknięta. Pozostanie niesmak, część ludzi będzie stała po stronie kompaktowego Sherka, część powie, że UFC jest niesprawiedliwe. Barnett został pozbawiony pasa. Dlaczego Sherk go ma?

Ja nie wiem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis