MMA PLNajnowszeUFCUFC Wichita: Junior dos Santos nokautuje Derricka Lewisa w 2. rundzie! [WIDEO]

UFC Wichita: Junior dos Santos nokautuje Derricka Lewisa w 2. rundzie! [WIDEO]

Junior dos Santos (21-5) zdołał pokonać przed czasem Derricka Lewisa (21-7, 1 N/C) w walce wieczoru gali UFC on EXPN+ 4 w Wichita.

UFC WIchita dos Santos Lewis 1

Zawodnicy zaczęli walkę od wymiany kopnięć. Dos Santos zajął środek klatki. Później przypadkowo Brazylijczyk włożył palec w oko rywala i pojedynek na moment przerwano. Po wznowieniu Lewis wystrzelił dwa kopnięcia. Odpowiedział też ciosem na kopnięcie przeciwnika. “Cigano” trafił też potwornym sierpowym, po którym rywala się zachwiał. Zawodnik ten poszedł za ciosem, jednak sam przyjął mocne uderzenie w kontrze. Brazylijczyk ponownie starał się zamykać swojego przeciwnika na siatce.Dos Santos trafił mocnym kopnięciem na korpus. Po tym uderzeniu Amerykanin skulił się. Gdy rywal chciał kontynuować akcję Lewis wystrzelił potwornym sierpowym przyjętym na blok. Po chwili dos Santos dopadł go pod siatką, jednak Lewis zdołał się wybronić.

W kolejnej rundzie dos Santos ponownie zajął środek klatki. Lewis nastawiał się na kontrę. “Czarna Bestia’ odpowiadała sierpowymi na kopnięcia Brazylijczyka. “Cigano” trafił jednak w końcu kombinacją, w której umiejętnie lewą ręką otworzył sobie drogę do mocnego uderzenia prawą. Dos Santos kontynuował akcję i zaczął zasypywać rywala gradem ciosów. Lewis nie odpowiadał na nie i w końcu sędzia przerwał pojedynek.

Dla dos Santosa to już trzecie z rzędu zwycięstwo w oktagonie UFC. We wcześniejszych pojedynkach “Cigano” pokonywał Blagoya Ivanova (17-2, 1 N/C) i Taia Tuivasę (10-1). Były mistrz królewskiej dywizji UFC zmierza do kolejnej walki o pas.