MMA PLNajnowszeUFCUFC on ESPN+ 95: Brian Ortega efektownie poddał Yaira Rodrigueza i zrewanżował się za nieszczęśliwą porażkę [WIDEO]

UFC on ESPN+ 95: Brian Ortega efektownie poddał Yaira Rodrigueza i zrewanżował się za nieszczęśliwą porażkę [WIDEO]

Brian Ortega (16-3, 1 N/C) poddał trójkątem rękoma Yaira Rodrigueza (18-5, 1 N/C) w co-main evencie gali UFC on ESPN+ 95.

UFC on ESPN+ 95 Brian Ortega

Od początku pojedynku oglądaliśmy efektowne wymiany ciosów z obu stron. Rodriguez efektownym bocznym kopnięciem przewrócił rywala. Potem Meksykanin dołożył do tego serię mocnych uderzeń. “El Pantera” coraz mocniej rozbijał rywala. Ortega przetrwał i próbował odpowiadać ciosami. Rodriguez znowu bardzo mocno go jednak trafił i “T-City” wylądował na macie. Meksykanin zaczął bardzo mocne ground&pound. Trzeba jednak pamiętać jak świetnym specjalistą od walki w parterze jest Ortega. Amerykanin z meksykańskimi korzeniami zdołał wyjść z niekorzystnej sytuacji i najpierw znalazł się za plecami a w samej końcówce uzyskał nawet dosiad.

Drugą rundę Rodriguez zaczął od mocnego kopnięcia pod lewy łokieć. Zawodnicy skrócili dystans i wymieniali ciosy. Ortega dążył do przeniesienia walki do parteru. Zdołał wynieść i rzucić o matę rywalem. Meksykanin przez moment trzymał głowę przeciwnika, ale było raczej pewne, że nie będzie tu zagrożenia. Ortega będąc z góry dobrze pracował łokciem. W końcu uderzenia te doprowadziły do rozcięcia w okolicach prawego oka Rodrigueza.

Na początku rundy trzeciej Meksykanin popisał się dobrym high kickiem. Szybko został jednak przewrócony przez rywala. Na domiar złego Ortega uzyskał dosiad a zaraz potem przeszedł do pozycji bocznej, gdzie zapiął duszenie trójkątne. Rodriguez nie miał wyjścia i musiał odklepać tę technikę.

https://twitter.com/Archive_MMA/status/1761618985257222468

Był to rewanż za pojedynek z lipca 2022 roku. Na gali UFC on ABC 3 walka zakończyła się pod koniec pierwszej rundy na skutek kontuzji ręki Ortegi.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis