MMA PLNajnowszeUFCUFC on ESPN+ 92: Mario Bautista po świetnej walce pokonał Ricky’ego Simona

UFC on ESPN+ 92: Mario Bautista po świetnej walce pokonał Ricky’ego Simona

Mario Bautista (14-2) pokonał Ricky’ego Simona (20-5) jednogłośną decyzją na gali UFC on ESPN+ 92 w Las Vegas.

UFC on ESPN+ 92 Mario Bautista

Pojedynek rozpoczął się od niskich kopnięć z obu stron. Simon zajął środek oktagonu. Udało mu się w tempo złapać rywala, gdy ten próbował zaatakować kolanem i dzięki temu przeprowadzić skuteczne obalenie. Bautista znakomicie na rozerwanie wyprowadził jednak serię ciosów i wrócił do stójki. Simon uczepił się jego nogi i ponownie spróbował sprowadzić walkę do parteru. Obaj zawodnicy nie stronili od mocnych wymian. W końcówce mocniej trafił jednak Simon.

Drugą rundę całkiem nieźle zaczął Bautista. Amerykanin pochodzenia argentyńskiego starał się przejąć inicjatywę. Simon w pewnym momencie zepchnął go jednak na siatkę, ale nie na długo. Bautista wyprowadzał ciosy zarówno na głowę jak i tułów. Okopywał również korpus przeciwnika. Znakomite dwa proste doszły też do twarzy oponenta. W samej końcówce Bautista przymierzył też high kickiem.

Dobre tempo pojedynku. Zawodnicy nie stronili od mocnych wymian. Simon w pewnym momencie efektownie wyniósł rywala i rzucił nim na matę. Przeciwnik po kilkudziesięciu sekundach wrócił jednak na nogi. Bautista napierał z kolejnymi ciosami. Zawodnik mający serię pięciu zwycięstw był aktywniejszy od oponenta. Udało mu się też zneutralizować kolejną próbę obalenia. Bautista konsekwentnie rozbijał przeciwnika.

30-27, 30-27, 29-28 – sędziowie uznali jednogłośnie, że lepszy tego wieczoru był Bautista. Wygrana nad trzynastym w rankingu Simonem powinna pozwolić mu zadebiutować w zestawieniu kategorii koguciej UFC.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis