MMA PLNajnowszeUFCUFC on ESPN 56: Mateusz Rębecki rozbity przez Ferreirę. Polak przegrywa pierwszy raz od dekady! [WIDEO]

Mateusz Rębecki (19-2) przegrał tuż przed końcem pojedynku z Diego Ferreirą (19-5) na gali UFC on ESPN 56 w Saint Louis.

UFC on ESPN 56 Mateusz Rębecki

Rębecki natychmiast skracał dystans i ruszał na rywala z ciosami. Kolejne mocne uderzenia Polaka robiły wrażenie na Brazylijczyku. Ferrerira od czasu do czasu kontrował, ale to jednak zawodnik Berserkers Team trenujący ostatnio również w American Top Team miał przewagę. Podbródkowe Brazylijczyka mimo wszystko robiły jednak wrażenie. “Rebeasti” potężnym lewym sierpowym na minutę przed końcem rundy powalił w końcu rywala i skończył ją kontrolując go z góry.

Polak mocnym kopnięciem wyciął przeciwnika. Zawodnicy prowadzili mocne wymiany. Po kilkudziesięciu sekundach Rębecki dobrze zszedł do nóg i przewrócił rywala. Ferreira efektownie go jednak odrzucił. Raz jeden raz drugi zawodnik trafiał w stójce. Były mistrz FEN zainicjował akcję zapaśniczą, ale tym razem nie był w stanie sprowadzić walki do parteru. Ferreira trafił go trzema ciosami, potem dołożył też kolejne. W okolicach prawego oka Polaka pojawiła się rozcięcie. Do klatki został wezwany lekarz, który dopuścil go dalszej rywalizacji. Brazylijczyk trafił jeszcze high kickiem, ale ostatecznie Rębecki wykorzystał to, aby zaliczyć obalenie. Ferreira zdołał odwrócić pozycję i zakończył rundę w dosiadzie.

Twarz Polaka była bardzo opuchnięta. Ferreira wykorzystywał to i raz po raz punktował rywala. Rębecki nadział się nawet na mocne kolano. W końcu były mistrz FEN spróbował obalenia. Niestety w parterze nie zdołał utrzymać rywala. Ferreira odwrócił pozycję i znalazł się na górze. Potężne łokcie spadaly na głowę polskiego zawodnika. Na minutę przed końcem nastąpił powrót do stójki. Ferreira kontynuował mocne ground&pound. Na dziewięć sekund przed końcem sędzia postanowił zlitować się nad Polakiem i przerwał walkę.

W ten sposób została zakończona seria 16 zwycięstw Rębeckiego. Poprzednią walkę Polak przegrał w 2014 roku.