MMA PLNajnowszeUFCUFC on ESPN 56: Derrick Lewis efektownie nokautuje Rodrigo Nascimento w walce wieczoru [WIDEO]

Derrick Lewis (28-12, 1 N/C) pokonał przed czasem Rodrigo Nascimento (11-2, 1 N/C) w walce wieczoru gali UFC on ESPN 56.

Lewis zaczął walkę od high kicka. Potem złapał rywala w klinczu pod siatką. Nascimento odwrócił go jednak. Niespodziewanie z tej pozycji to jednak Amerykanin obalił. Zawodnicy szybko wrócili do klinczu, w którym lepszą pozycję miał “Black Beast”. Lewis zaatakował kilka razy kolanem jednak pozwolił się odwrócić. Na rozerwanie Nascimento trafił jeszcze lewą ręką. Lewis wyprowadził kilka mocnych ciosów w szarży. Potem jednak został obalony przez Brazylijczyka. “Zé Colmeia” atakował zadając ciosy zarówno na głowę jak i tułów rywala. W ruch szły też łokcie. Nascimento uzyskał nawet dosiad, ale chwilę potem Amerykanin przetoczył i zakończył rundę będąc na górze.

Drugą rundę Lewis zaczął od dobrego uderzenia lewą ręką. “Czarna Bestia” został zepchnięta na siatkę, ale dobrze wyszedł z tej sytuacji ciosami. Potem zawodnicy zaczęli siłować się w klinczu. Następnie Nascimento trafił kilkoma ciosami przy okazji przyjmując jednak bardzo mocny podbródkowy. W połowie rundy Lewis znowu trafił kilkukrotnie. Były pretendent raz po raz przebijał się przez defensywę rywala. Potem popełnił jednak błąd przy próbie obalenia. Nascimento wykorzystał go i zaszedł za jego plecy. Po kilkudziesięciu sekundach Brazylijczyk znalazł się zaś na górze.

Lewis popisał się kopnięciem po przekroku. Zaraz potem “Black Beast” potężnie trafił rywala obszernym prawym, po którym ten padł na deski. Amerykanin zasypał go jeszcze gradem ciosów co w końcu zmusiło sędziego do przerwania walki.

To już piętnasty nokaut “Czarnej Bestii” w UFC.