MMA PLUFCUFC on ESPN+ 33: Aleksandar Rakic zdominował Anthony’ego Smitha w walce wieczoru

UFC on ESPN+ 33: Aleksandar Rakic zdominował Anthony’ego Smitha w walce wieczoru

Foto: UFC
Foto: UFC

Aleksandar Rakic (13-2) zdecydowanie pokonał na punkty Anthony’ego Smitha (33-16) w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 33 w UFC Apex w Las Vegas.

Rakic zaczął od kilku mocnych niskich kopnięć. Austriacki zawodnik serbikiego pochodzenia doskonale pracował lowkickami. Po kolejnym Smith przewrócił się. Rakic próbował wykorzystać sytuację, lecz Amerykanin dobrze się bronił. “Lionheart” przeprowadził nawet ofensywną akcję, lecz później sam znalazł się na plecach. Rakic co prawda nie zadawał zbytnio obrażeń, ale wciąż miał dominującą pozycję.

Smith szybko postarał się skrócić dystans, aby nie przyjmować kolejnych kopnięć. Rywal zdołał go za to przewrócić po kilkudziesięciu sekundach. Austriak z serbskimi korzeniami ponownie w tej walce miał pozycję z góry. Niezbyt mocne, ale konsekwentne ciosy sprawiały, że sędzia nie kazał zawodnikom wstać. Smith starał się wykluczać ręce rywala i neutralizować jego ataki. Półciężcy skończyli rundę obijając się pod siatką w parterze.

Ostatnią rundę Rakic zaczął od mocnych kopnięć. Na nogę a potem na korpus. Pojedynek trafił do klinczu, z którego ponownie walka przeniosła się do parteru, Raz jeszcze to Rakic miał pozycję z góry. Potem zawodnik ten był za plecami rywala, gdzie konsekwentnie pracował kolanem. Udało mu się też ponownie ułożyć Smitha na macie. To była kolejna runda dominacji zapaśniczej Rakicia.

Sędziowie nie mieli wątpliwości i punktowali walkę wyraźnie dla Rakicia – 30-26, 30-27, 30-27.

Zawodnik ten powrócił więc na zwycięską ścieżkę po ostatniej porażce z Volkanem Oezdemirem.

Zobacz także:

UFC on ESPN+ 33 – wyniki

Kolejna gala w UFC Apex w Las Vegas. Tym razem w walce wieczoru zmierzą się Smith i Rakić. Wyniki gali UFC on ESPN+ 33.