MMA PLUFCUFC on ESPN 19: Marvin Vettori wypunktował Jacka Hermanssona w walce wieczoru [WIDEO]

UFC on ESPN 19: Marvin Vettori wypunktował Jacka Hermanssona w walce wieczoru [WIDEO]

Foto: UFC on Twitter

Marvin Vettori (16-3-1) pokonał Jacka Hermanssona (21-6) jednogłośną decyzją sędziowską w walce wieczoru gali UFC on ESPN 19 w Las Vegas.

Hermansson starał się utrzymywać dystans kopnięciami. Vettori zaś był w stanie zamykać rywala cna siatce i i tam go trafiać mocnymi ciosami. Kolejne silne ciosy Włocha sprawiły, że “The Joker” osunął się matę. Vettori ruszył do parteru., gdzie jednak długo nie miał pomysłu jak kontynuować walkę. W końcu “Italian Dream” dosunął rywala pod siatkę. Tu Vettori zadawał ciosy, próbował też duszenia gilotynowego. Wciąż przede wszystkim miał pozycję z góry. Tuż przed końcem rundy Hermansson zdołał jednak wstać.

Po kilkudziesięciu sekundach rundy drugiej Hermansson złapał za nogę i próbował usadzić rywala. Silny fizycznie Vettori świetnie się bronił i ostatecznie to on był z góry w parterze. Włoch po dłuższym czasie odpuścił i pozwolił przeciwnikowi wstać. W końcówce rundy Hermansson przez chwilę miał rywala w klinczu pod siatką. Potem jednak w stójce obaj przyjęli mocne uderzenia.

Hermansson próbował zejść do jednej nogi także w kolejnej rundzie, lecz i tym razem bez powodzenia. Vettori był już coraz bardziej zmęczony. Przez to Szwed zaczął przejmować inicjatywę trafiając częściej od rywala.

“The Joker” po gorszym początku w kolejnych rundach wyglądał lepiej.

W piątej rundzie Vettorri jednakże mocno ruszył na rywala. Potężne ciosy dochodziły z obu stron. Przy tym jednak sporo uderzeń było blokowanych, bądź mijały się z celem. Znakomite tempo w decydującej rundzie pojedynku. Fani byli świadkami naprawdę mocnych wymian. W ostatniej minucie “Italian Dream” złapał jeszcze rywala pod siatką. Potem Hermansson próbował jeszcze skrętówki. Vettori jednak się wybronił i zakończył walkę w pozycji z góry.

49-46, 49-46, 49-45. Wszyscy sędziowie uznali, że lepszy w tej walce był Marvin Vettori. Dla Włocha to już czwarte z rzędu zwycięstwo w oktagonie UFC. Pokonanie rywala, który znajdował się na 4. miejscu w rankingu kategorii średniej z pewnością wywinduje go w tym zestawieniu.

Zobacz także:

Jan Błachowicz wśród nominowanych na Sportowca Roku Przeglądu Sportowego!

Zgodnie z oczekiwaniami Jan Błachowicz (27-8) znalazł się wśród nominowanych w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski.

Poznaliśmy trzecią walkę mistrzowską na KSW 57. Rozpiska zamknięta

Antun Racić będzie bronił pasa mistrzowskiego na grudniowej gali. Jego rywalem będzie debiutujący w KSW młody Brazylijczyk.