MMA PLUFCUFC on ABC 1: Carlos Condit lepszy od Matta Browna w starciu weteranów [WIDEO]

UFC on ABC 1: Carlos Condit lepszy od Matta Browna w starciu weteranów [WIDEO]

Carlos Condit (32-13) pokonał Matta Browna (22-18) w co-main evencie gali UFC on ABC 1.

Condit już od początku walki atakował licznymi ciosami i kopnięciami. Brown jednak złapał klamrę i łatwo przewrócił przeciwnika. Z pleców były tymczasowy mistrz kategorii półśredniej starał się zadawać krótkie ciosy. Dominująca pozycja należała jednak do “Nieśmiertelnego”. Brown zaatakował dobrym. Sam jednak był już rozcięty. Wciąż jednak trzymał rywala na macie pod siatką. Condit kręcił się i szukał swoich szans. “Natural Born Killer’ zadał w paterze więcej ciosów mimo , że był na plecach. W końcówce rundy sam zdołał znaleźć się na górze i trafił jeszcze przeciwnika kilkoma ciosami.

Drugą rundę Condit zaczął od kombinacji kickbokserskich. Brown jednak mocno odpowiedział. Po jednym z kopnięć Browna “Natural Born” Killer’ na moment stracił równowagę. Brown bardzo często starał się łapać przeciwnika. Na rozerwanie klinczu trafił też firmowym łokciem. Condit efektownie i sprytnie przewrócił jednak rywala. Teraz to były mistrz tymczasowy miał pozycję z góry. W parterze szukał drogi do wyprowadzania łokci. Przechodził też pozycje. Condit podkreślił swoją przewagę jeszcze kilkoma ciosami dalej rozbijając oponenta.

Na początku trzeciej rundy Brown został trafiony w krocze. Pojedynek szybko wznowiono i Condit narzucał swoje warunki. “Nieśmiertelny” desperacko rzucił się do nóg przeciwnika. Condit zaszedł jednak za jego plecy. Znakomicie kontrolował przeciwnika pod siatką. W końcu Brown jednak dostał swoją szansę i znalazł się z góry. Musiał jednak z powodu grożącego trójkąta nogami. W końcówce walki Brown ponownie znalazł się na górze, tym razem po przetoczeniu. Starał się atakować, jednak przeciwnik umiejętnie unikał ciosów. Walka ostatecznie dotrwała do końcowej syreny.

Wszyscy sędziowie byli zgodni i punktowali walkę 30-27 dla Condita. Po fatalnej serii pięciu porażek zawodnik ten wygrał drugą walkę z rzędu.

Zobacz także:

UFC on ABC 1 – wyniki

W walce wieczoru pierwszej tegorocznej gali UFC zmierzą się Max Holloway i Calvin Kattar. W rozpisce też m.in. Carlos Condit, Santiago Ponzinibbio czy David Zawada.