UFC Montevideo: Rodolfo Vieira poddaje Oskara Piechotę w drugiej rundzie [WIDEO]

Foto: MMA Mania
Foto: MMA Mania

Oskar Piechota (11-2-1) przegrał z Rodolfo Vieirą (6-0) przez poddanie w drugiej rundzie na gali UFC on ESPN+ 14 w Montevideo.

Jako pierwszy trafił Vieira. Brazylijczyk zajął środek klatki .Zawodnicy wzajemnie się szachowali i długo nie wyprowadzali ciosów. Po jedną nogę ruszył Vieira, lecz Polak obronił tę próbę. Piechota trafił rywala kombinacją na wątrobę i głowę. Vieira ponownie ruszył po obalenie. Tym razem za dwie nogi i okazało się ono skuteczne. Polak był wepchnięty w siatkę. Vieira pracował nad poprawą pozycji. Brazylijski zawodnik atakował ciosami z góry. Piechota dobrze się bronił, był jednak dominowany przerz rywala.  Na kilkanaście sekund przed końcem rundy „Imadło” zdołał wstać. Vieira ruszył po obalenie raz jeszcze, lecz przypłacił to przyjęciem kilku mocnych uderzeń na głowę.

Piechota dobrze zaczął drugą rundę od kilku ciosów. Vieira chciał obalić, lecz Polak dobrze odrzucił nogi. Brazylijczyk w końcu zdołał przewrócić. Piechota zdołał go jednak z siebie zrzucić i wrócić do stójki. Vieira dociskał pod siatką. Później za jedną nogę zakręcił przeciwnikiem i sprowadził walkę na matę. Znowu rozbijał z góry. Później udało mu się uzyskać dosiad. Vieira przeszedł w końcu do techniki kończącej i trójkątem rękoma zmusił Piechotę do odklepania. Wielokrotny mistrz świata w brazylijskim jiu jitsu wygrał więc walkę w swojej koronnej płaszczyźnie.

Dla Piechoty była to druga porażka w karierze, a zarazem druga z rzędu w organizacji UFC.