MMA PLNajnowszeMarcin TyburaUFC: Marcin Tybura doceniony! Jest awans Polaka w oficjalnym rankingu wagi ciężkiej!

UFC: Marcin Tybura doceniony! Jest awans Polaka w oficjalnym rankingu wagi ciężkiej!

To jest świetna wiadomość! Marcin Tybura (25-8) po sobotnim szybkim zwycięstwie został doceniony i awansował w oficjalnym rankingu wagi ciężkiej. Przed naszym reprezentantem znajdują się już naprawdę tylko wielkie nazwiska obecnej kategorii królewskiej.

Marcin Tybura o propozycji zastępstwa Jonesa lub Gane

”Tybur” w sobotę wystąpił w main evencie w Las Vegas. To był kolejny raz, gdy Marcin dostał szansę, aby pojawić się w walce wieczoru. Jak to mówią ”do trzech razy sztuka” i tak było w przypadku Polaka, który zaprezentował się z efektownej strony i zakończył pojedynek już pod koniec pierwszej odsłony.

Marcin musiał jednak uważać, bowiem na początku Tai Tuivasa ruszył i trafił paroma mocnymi łokciami, które spowodowało rozcięcie. Mimo wszystko podopieczny Andrzeja Kościelskiego przetrwał cięższy moment i zaraz przy siatce zdobył obalenie. W parterze była pełna dominacja! 38-latek szybko wypracował dominującą pozycję, a wtedy rozpuścił ręce. Ostatecznie reprezentant Ankosu Poznań poszedł po duszenie – co okazało się świetnym rozwiązaniem.

Awans Polaka!

Marcin Tybura (25-8) wraca na odpowiednie tory, wygrywa w main evencie, robi to w pierwszej rundzie, a teraz jeszcze awansował w oficjalnym rankingu wagi ciężkiej.

Polak w rozmowie z ESPN został zapytany o potencjalne starcie z byłym tymczasowym mistrzem UFC – Cirylem Gane (12-2). Tybura zaznaczył, że nie wybiera sobie rywali, lecz starcie z Francuzem byłoby świetnym rozwiązaniem. Trzeba przyznać, że taka walka w niedalekiej przyszłości jest naprawdę realna.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis