MMA PLNajnowszeUFCUFC Calgary: Nina Ansaroff jednogłośnie pokonuje Randę Markos

UFC Calgary: Nina Ansaroff jednogłośnie pokonuje Randę Markos

Nina Ansaroff (9-5) pokonała na pełnym dystansie Randę Markos (8-6) na UFC on FOX 30 w Calgary.

Ansaroff zaczęła pojedynek od kilu niskich kopnięć. W końcu jednak Markos przechwyciła nogę. Kanadyjka sklinczowała, a następnie obaliła rywalkę. Udało jej się też zajść za plecy przeciwniczki. Markos przez dłuższy czas pracowała nad odpowiednią pozycją. W końcu jednak Ansaroff zdołała się obrócić.  Mimimo wszystko dominującą pozycję w parterze miała Markos. Na 40 sekund przed końcem Ansaroff zdołała wrócić do stójki.

W kolejnej rundzie Ansaroff nadal dobrze pracowała lowkickami. W wymianach bokserskich pojedyncze ciosy dochodziły do celu.Lepiej radziła sobie w nich Ansaroff, jednak pod koniec runda Markos zaczęła wywierać presję. Na pół minuty przed końcem rundy Kanadyjka doprowadziła do klinczu, z którego jednak nie zdołała obalić rywalki. W ostatnich sekundach zdołała za to trafić mocnym prawym.

Początek ostatniej rundy należał do Ansaroff.  Trafiała w akcjach bokserskich, nadal również kopała.
Markos starała się z kolei skracać dystans. W połowie rundy dopadła rywalkę pod siatką.
Tym razem jednak Ansaroff wydostała się z klinczu. Kanadyjka nie zraziła się jednak i po kilkudziesięcu sekundach ponowiła próbę. Ponownie Ansaroff wyswobodziła się z uścisku. W stójce zawodniczka ta biła świetnie lewym prostym. Nieudana próba obalenia ze strony Markos pod koniec rundy spowodowała, że to Ansaroff znalazła się na górze.

Ostatecznie po 15 minutach pojedynku sędziowie przyznali jednogłośnie zwycięstwo Ninie Ansaroff. Dla partnerki mistrzyni UFC Amandy Nunes (16-4) było to trzecie z rzędu zwycięstwo.